Cathy Cassidy - díl 1. (Hledá se Dizzy).

19. srpna 2010 v 10:57 | Kerol |  Filmy & Hudba
Možná už jste o ní slyšely ale pokud ne, tak vám něco o ní napíšu a hlavně o jejích knížkách. To je v knihovně hlavní téma - knížky! :D

Cathy Cassidy:
narodila se a vyrostla v Coventry. V osmi letech napsala a nakreslila svou první obrázkovou knížku, kterou zamýšlela dát bratrovi jako dárek. O něco později,v šecnácti letech,obdržela svůj první honorář. Po absolvování oboru ilustrace pracovala v několika vzdělávacích časopisech pro mládež, načež získala kvalifikaci jako učitelka výtvarné výchovy. Dnes žije s manželem, dvěma dětmi a menší zoologickou zahradou ve Skotsku. 
Napsala mnoho velice dobrých knížek pro dívky, něco jako dívčí romány. Jedna dívka jí jednou nazvala, že je to nová Jacqueline Wilsonová! (Můj názor: já jsem od Wilsonové nic ještě nečetla ale Cathy Cassidy je rozhodně dost dobrá spisovatelka a bylo by fajn kdyby napsala nějaké nové knížky.)

Její knížky:
První knížka kterou  napsala je "Hledá se Dizzy". Je to krásný příběh o dívce, která nemá maminku. Když byla Dizzy malá její maminka utekla. Každý rok na její narozeniny jí ale posílá dárky. Například hadrovou panenku, pohled z Marakeše a nebo chytač snů. Tenhle rok je ale jiný. Tentokrát dostane k narozeninám vlastní maminku. Ta jí vezme na prázdninovou pouť po festivalech. Dizzy zažívá úplně něco nového.
Na festivalech pozná skvělé lidi ale tak trochu podivíny. Její mamka, která si nechá říkat "Storm" jako bouře, má přítele a ten má syna o kterého se skoro vůbec nestará. Dizzy ho dostane na starosti ale neví jak ho zvládne. Je to plachý kluk, ale nikdo mu nikdy nevysvětlil co je dobré a co zase špatné. Jmenuje se Mouse! S Mousem jí ale začne pomáhat jeden úchvatný kluk, který  pořád chodí bosky. 
Zažijí spolu nevšední dobrodružství. Po prázdninách ale Storm chce odjet se svým přítelem do ciziny a tak se Dizzy vrátí domu. Tam zjistí, že tatínek vůbec nevěděl,že někam odjela a hledal jí všude po festivalech!
Mouse se vrátilke svojí mamince, i když ne tak úplně, tak se zatím musí léčit z drogové závislosti. Na to léto nikdy nezapomene!!
(Můj názor: Četla jsem a mohu vřele doporučit!)
Hledá se Dizzy


Tak aby jste tady neměli tolik čtení, udělám z knížek Cathy Cassidy takový mini seriál. Dnes jsem vám napsala o Hledá se Dizzy a příště vám zase napíšu o jiné, ano?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 death-vampire death-vampire | Web | 27. srpna 2011 v 20:40 | Reagovat

moc hezký článek :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama