Můj sen!

28. srpna 2010 v 11:00 | Kerol |  Cesta za snem
Můj sen! Každý má nebo by měl mít svůj sen. Ať už je to sen o slávě, o bohatství nebo sen o dosažení vrcholu v kariéře. To jsou takové ty typické životní sny.
Můj sen je ale vcelku prostý. Moc bych si přála napsat a vydat knížku. Mám bujnou fantazii, myslím, že jsem dobrá i v češtině, ale nejdůležitější je mít námět (příběh) knížky.
Tenhle sen mám asi už dva roky,od té doby co jsem začala navštěvovat knihovnu. (Miluji četbu!) Od té doby jsem napsala pár pohádek, pár kratších příběhů. Poslala jsem jeden do soutěže ale tam jsem nevyhrála, ale byla jsem pozvána na to předání a tam prý zvou jen pár soutěžících. Ve škole také píšeme slohovky, a příběhy do soutěží. My máme velice dobrou učitelku na češtinu, která je stará a na český jazyk velice chytrá. Takže pro mě byl obrovský úspěch, když se rozhodla poslat jeden můj příběh do soutěže. Ani nevím jestli se to už vyhodnocovalo ale i kdybych nevyhrála byl pro mě jenom úspěch to že se to poslalo.
Před prázdninami jsem se rozhodla pro napsání knížky. Nejdříve mi dost trvalo než jsem vymyslela příběh knížky. Sice mě jich spoustu napadlo, ale nemůže se psát hned první nápad. To ne! Myslím, že až v půlce července jsem vymyslela dobrý nápad (no tedy doufám). Nebudu vám sem zatím psát o čem to je, protože vím, že to ještě během psaní pozměním. Což se mi už stalo. Na začátku psaní to bylo jiné než těď když už mám tři kapitoly a vymyšlenou celou knížku.
Nevím sice co budu dělat až to dopíšu (ani nevím jestli to zvládnu) ale můj sen je napsat a VYDAT knížku. Takže by bylo docela dost dobré kdyby se jednou vydala.
Někdy bych vám mohla zkráceně povyprávět o čem knížka bude ale už teď můžu zaručit, že to bude na způsob dívčího románu.
Prosím, prosím ať se mi to povede! Vím ale,že vyplnění snu je jenom a jenom na mě. Ostatně všechny vyplnění životních snů lidí je jenom a jenom na nich samotných. Nikdo přece nemůže čekat, že to někdo za něho udělá!
Vaše Kerol
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tento blog??

Ano 42.2% (35)
Je dobrý ale znám lepší 22.9% (19)
no ujde 15.7% (13)
Hrůůůůza 19.3% (16)

Komentáře

1 Violette Violette | Web | 29. srpna 2011 v 15:57 | Reagovat

Mě by ta tvoje knížka moc zajímala, tak až ti jí vydají tak dej vědět ju? Nebo až jí budeš mít napsanou hlásím se na betareed (můžeš ze mě třeba udělat svou osobní sestru J.K.Rowling - ta totiž četla HP jako první - no dobře, nejsem tak dobrá jako sestra J.K, ale nevadí :D)
Taky chci napsat a nechat si vydat knihu... začala jsem s jejím psaním asi před čtyřmi lety. Mezitím se její děj i konec změnily tolikrát, že by to bylo tak na padesát různých příběhů. Nicméně po asi 40 kapitolách jsem před dvěma lety s psaním přestala a dala si pauzu, abych si to hezky promyslela se všemi zádrheli a detaily až budu příběh přepisovat do finální verze. Ale během té pauzy jsem dospěla k názoru, že příběh, který je můj život, příběh, nad nímž jsem strávila roky práce, příběh, který miluji jako kdyby šlo o člověka, ještě nejsem připravená napsat. Ne tak, aby byl dost dobrý, takový aby ho milovali i ostatní.

2 Obrázek Obrázek | Web | 28. prosince 2011 v 9:38 | Reagovat

Zajímavý sen, tak piš a možná to vyjde (doslovně ;-).
http://bess.blog.cz/0803/gothic-obrazky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama