Vzpomínky na dětství!

16. ledna 2011 v 9:04 | Kerol |  Deník
Já jsem člověk velice sentimentální, i když nemám ráda až takové ty přeslazené, přeplincané sentimentální slova! Já skoro nic nevyhazuji (kromě samozřejmě špíny), jen málokdy to udělám a většinou to jsou jen přebytečné věci. Já si ráda nechávám ty věci na které ráda vzpomínám, ať už je to magnet s opičkou, který mi mamka dala když jsem byla malinká, ať už jsou to malé serepetičky, které jsem dostala od svých přátel a nebo prostě cokoliv na co když se podívám taky si vzpomenu na krásný zážitek!

Tak to už o mě víte, ale o tom bych vlastně psát ani nechtěla. Chtěla bych se zaměřit na naše dětství. Ano, dětství kdy ještě nebyl facebook a jiné věci, které nás teď kazí

Dětství - co si pod tím slovem představit?
No přece, léto když jsme se smáli, koupaly v malinkatém bazénku a uskutečňovali vodní bitvy. Většinou potom nezbyla voda v bazénu ale komu to vadilo, že jo? (rodičům)

Nebo si vzpomenu na zimu, jak jsme jako malý neustále bobovaly, sáňkovaly z kopce, a já jsem jednou zahučela do houští  Taky jak jsem se koulovaly a stavěly sněhuláky!

Ale já si vzpomenu ještě na jednu věc. A to jak jsem si neskutečné hodiny dokázala hrát s hračkami. Opravdu já jsem si zalezla k rodičům do ložnice a tam jsem si dokázala hrát několik hodin, někdy i celý den s nejrůznějšími hračkami!

A jaké že hračky v mém dětství letěly?
-No jak jinak než Barbie! S těmi jsem si hrála jako úplně malá a měla jsem je ráda, ale nikdy jsem neměla takovou tu dokonalou, pravou Barbie od Matella  Ale teď všichni považují slovo Barbie jako dost trapné. Ale proč? Já jsem si kupříkladu pojmenovala plyšáka po Barbie, jelikož je růžovo oranžovo, červené a mě jiné jméno než Barbie nenapadlo! (Je to takový ten hroch z Ikea)
A ještě nesmím zapomenout, že postupem času se také začali vyrábět BarbieMini, což jsou malinké princezny! Ty byli taky super!
Barbie


-Později přišly na scénu panenky od Lego Belville, ale ty jsem měla skutečně nejradši.!
Tyhle ty panenky byli stavěné pro lego, ale nebyli tak malé jako Lego pro kluky. Tohle bylo větší a mělo moc a moc doplňků! Já jsem si s tím dokázala opět hrát hodiny, pořád jsem si přestavovala domky, nejdříve to byli stáje bez koňů (bohužel koně mi maminka nekoupila), potom veliký dům, potom princeznina komůrka a nejrůznější! I moje kamarádky si s tím rády hrály
Lego Belville


- Jako další jsem si zamilovala PollyPocket!
Popravdě, ano hrála jsem si s nimi ráda, ale oni byli dva druhy! Jedny panenky měli oblečení na magnet a druhé je měli takové elastické. No jo no, ale ty s magnetem se nemohli hýbat a ty elastické, sice ano ale oblečení se začalo potom dost rychle ničit a trhat!
PollyPocket


-Moje nejlepší!
Tyhle ty panenky, jsem dala poslední, přitom s těmito jsem si hrála úplně od malička až do skoro pubertálního věku. A o jaké panenky, že jde? No přece o ty moje vlastnoručně nakreslené, nalepené na čtvrtku a vystříhnuté! Ano, přesně tak, myslím, že za život jsem jich celkem namalovala přes 150 a to si nedělám legraci! Kreslila jsem si víly, princezny, prince, krále, čaroděje, postavičky z Indie na způsob Šeherezády, Jasmíny a Aladina s potom i obyčejné lidi a děti. Přesně tak, mojí fantazii se meze nekladly a skutečně jsem jich namalovala hrozně moc! Bohužel jsem je potom pomalu vyházela, jelikož jsem si řekla, že si s nimi nebudu hrát, ale potom jsem namalovala další, a potom zase další....
A v čem tyhle panenky měli výhodu? Byli v podstatě zadarmo a ke všemu jsem se naučila kreslit lidské postavy  (Možná bych se mohla někdy dát návod jak jsem takové postavičky kreslila, ale to asi ne, moc malých dětí tady není, ne?)


Tohle byl můj ráj Hraček, samozřejmě tohle byli jenom panenky, 
občas jsem si hrála i s bráchou s něčím jiným ale tohle byli moje favoritky!

A s čím, jste si hrály Vy? Popřípadě si hrajete?
A nestyďte se, nemáte za co, děti jsou děti!

Napsala Kerol
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Baví Vás váš život? (Jiné odpovědi nejsou :D)

Ano
Ne

Komentáře

1 Baffka  Mc Tees Baffka Mc Tees | Web | 16. ledna 2011 v 13:50 | Reagovat

U mňa bola na prvom mieste bázny z blondaTým konom mám ju dopdnes vystavenú na poličké ako vspomienku dalšie boli plyšáky psov z ikei a lego z legom som sa hrala stále.
A niekedy som si vyrábala látkové bábiky ktoré síce nevizerali ako bábiky ale zaplnili môj lego domček :D

2 SnowFlake* SnowFlake* | Web | 16. ledna 2011 v 18:23 | Reagovat

Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo v dětství miloval panenky Barbie ;-)

3 Kerol Kerol | Web | 16. ledna 2011 v 18:50 | Reagovat

[2]: to já jsem ráda taky, že se nejsem sama :D ale někdy bych se ráda vrátila do dětských let abych si zase mohla hrát

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama