Podmoří

20. října 2011 v 16:23 | Kerol |  Cesta do hlubin mojí mysli
Opět článek do soutěže...

Co je to podmoří?

Že by nějaká vesnice? Město? Nebo snad ostrov?
Nikoliv. Je to JEJÍ svět.
Svět, který byl vymyšlen pro útěk z reality. Má ho skoror každý z nás, ale ten její je něčím zvláštní.
Klíč od něho má jenom ona a nikoho jiného tam nevpustí. Jen díky jejím myšlenkám a fantazii se lze dostat do říše, která je natolik veliká a tajemná, že ani ona sama netuší, co všechno se v ní skrývá.
Jako malá holčička chtěla jet k moři, ale těžká situace v rodině to nedovolila. Tehdy to všechno začalo. S pláčem utekla, ale pak si začala snít. Slunné pláže, jemný písek... a hlavně moře. Ve svém snění se vydala pod vodu, jen na malý okamžik, co jí stačil zadržený dech. Zahlédla pestrobarevné korály, houfy tančícíh rybiček a nekonečnou modř oceánu.
svůj vysněný svět nazvala "Podmořím", protože tam to všechno začalo.
Započalo tam snění nekončícího rozměru. Každý den objevovala nová místa, nové přátelé a hlavně si plnila své sny, které je jí v realitě nikdo nedokázal splnit.
Jenže ne všechna přání jsou dobrá, a snadno se změní v hladová. Nakonec neustálým útěkem z reality změníte svůj život. Hladová přání se vás zmocní než by kdo očekával, ale je tak snadné podlehnout myšlence, že ve vašem světě se vám splní každé přání...
Kouzelný svět "Podmoří" je ale její jediný domov, kterého se jen tak snadno nezvdá a já se jí ani nedivím.

(Pozn. autora: Prosím nic v tom to článku není míněno proti autorce knihy Tereze Matouškové. Jde zde jen o mou fantazii a vážne na tom není nic pravdy o autorce... I když o mě tam možná něco najdete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beatricia Beatricia | Web | 20. října 2011 v 17:14 | Reagovat

Hlásnuto v SONF - Kerol - 10. hlas :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama