Nedám se! Jdu dál!

8. ledna 2012 v 10:15 | Houp |  Cesta do hlubin mojí mysli


Už jsem tady opět se svou skromnou tvorbou. (Edit: Jak tak koukám, tohle nebude článek s obrázkem, ale úvaha nad úspěchem, odvahou bojovat a o strachu z neúspěchu.)
Vím, v poslední době obrázků přidávám docela dost, ale když vezmu na vědomí, že talentové zkoušky mě čekají již tenhle čtvrtek, tak začínám být víc a víc roztrušená a nervózní. Na jednu stranu, cítím radost ze svých obrázků, i když vidím chyby, které jsem udělala, a vím, že to není dokonalé. Na druhou stranu ale citím neklid.

Co když to nebude stačit?!
Prozatím jsem si nějak v hlavě nepřipouštěla, že by mě nevzali. Tedy vím, že má tvorba není bůh ví jak skvostná a dechberoucí, ale ve své mysli jsem se musela přemlouvat k myšlenkám, co budu dělat, když mě nevezmou. Kdybych se totiž k nim nedonutila, nikdy by si to má mysl neuvědomila.
Myšlenkami jsem se hold připoutala k tém představě.

Jenže naopak mě to děsí!
Co když přece jen moje tvorba bude stačit na přijetí, ale nebude stačit dál. Ty otázky, co se mi honí hlavou mě doopravdy připravují o rozum. Co když se dostanu na školu, případně se mi poštěstí maturita, ale co dál? Jsem si jistá, že je tohle moje cesta? Vím vůbec jestli je to dobře?
Co když mé nápady nebudou stačit! Co se stane, když mě má múza nadobro opustí?

Tak jste si právě mohli přečíst o mé noční můře. O tom jak jsem nejistá. Jak se ve mě mísí nejrůznější pocity a já jsem z nich nadobro zmatená. Připadám si jako na kolotoči, který nejde zastavit. V jednu chvíli, když dokončím obrázek, říkám si "Páni, na to, že jsem to dělala já, je to docela dobré". (Pro rejpálky znovu opakuji "docela", takže v překladu skoro vůbec). Ale pak, když je vidím znovu, nebo když vidím tvorbu jiných říkám si "Nemám šanci".

Ale víte, co? Mám i takovou vlastnost, že se dokážu sama nabudit!
Donutím si uvědomit, že risk je risk. Že bez snahy a nějakého toho zmatku nikdy nic nedokážu. Nemůžu a nechci být nějaká dívka se sny, která si je nedokáže zreailizovat. Budu bojovat! Sice se chvílemi budu cítit pod psa ale pokud si budu opakovat "Nedej se! Jdi dál" tak to určitě půjde.
V životě musíme počítat s neúspěchy, aby jsme si úspěch naplno užily. Je to jako den a noc. Kdyby nebyla noc, nikdy by jsme si naplno nevychutnaly den. Je to rovnováha, která musí být...

Menší rada i pro vás...
Sice jsem si tady vylila srdíčko, ale když se tak dívám, díky tomuhle článku jsem si znovu uvědomila spoustu věcí. Bez práce nejsou koláče - menší klišé, ale když se zamyslím, můžu říci, že bez strachu není úspěchu.
Pokud vám to nedává smysl, tak to ignorujte.
Tak a teď ta rada.
Bojte se! Bojte se a hodně, protože strach je přirozený. Do těla se vám nahrne adrenalin, který vám ty překážky pomůže překonat. Každý radí nebojte se, zvládnete to. Já říkám, bojte se ale vždy si dodejte odvahy a seběvědomí na to, aby jste se i přes strach dokázali přenést a dostali se na kýžené vítězství.

Také bych chtěla poděkovat všem, kteří mi vědomě i nevědomě dodávají odvahu.
A ještě speciální poděkování patří jedné blogerce, která napsala článek o tom, že blog není pro každého. Ale vědomky i nevědomky psala o tom, že bez nápadu, práce a všeho toho kolem není nic. Nic nedokážete. Musíte se snažit. Dodala mi odvahy a energie. Za to jí patří veliké díky.
Takže pokud vám chybí seběvědomí zkuste její článek, třeba vás taky k něčemu nakopne. A nezapomínejte vždycky se najde něco na co máte talent. Větší menší, ale i vždycky spolu s bojem a sebezapřením se dá udělat spoustu věcí.

Tak nezapomínejte "Nedejte se! Jděte dál!"


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kykoo kykoo | Web | 8. ledna 2012 v 20:23 | Reagovat

I kdyby ses tam nedostala, nic není ztraceno :) Můžeš 4 roky na jiné střední cvičit, samoučit se doma a nějak to zvládnout a zkusit to potom i na vysokou. Třeba potom i zjistíš, že to není tvá cesta, kdo ví. Rozhodně přijímačky na střední a celkově střední není tvá poslední možnost zazářit, ale samozřejmě je to jedna z nich a kdyby se povedlo, tak by to bylo super :) Když to nevyjde, budou i další příležitosti :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama