Quasimodo - můj názor

30. ledna 2012 v 15:37 | Houp |  Filmy & Hudba
Zdravím...
a teď se bez velkých řečí přesuneme na muzikálová prkna, která znamenají svět!
Včera (v neděli) jsem se už od raních hodin chystala do pražského divadla Hybernia. Ten kdo občas jezdí do divadla a chce vypadat dobře a kultivovaně si asi dokáže živě představit, jak to u mě vypadalo. Vyházené šaty, sukně, přemýšlení co na sebe, co na hlavu, jak se namalovat a jak zase ne.
Někomu to může připadat směšné, ale já se určitě chci líbit a cesta do divadla je pro mě vždy úžasnou kulturní akcí, takže chci vyjadřovat eleganci.

***

Divadlo Hybernia je skvostné a podle mého mínění vypadá velice luxusně a útulně. Stejně... označení jak se dostat do VIP balkónu by mohli dát. Řekli k výtahu, a kde sakra je ten výtah? Takže si nás pubertální holky dovede představit, jak jsme tam lítaly a já nemohla uvěřit, že MY, no chápete MY, mohli být ve VIP sekci. =D Ještě řeknu to, že jsme nebyli jediný kdo se ztratily. Už jsme s kamarádkama seděly na místě, všichni usazení a najednou jediný volný čtyři místa a přitom zbývala už jen chvilka do začátku krásného představení. Nakonec všichni dorazily i když s velkým rozruchem.

***
Nevím, jestli všechny myšlenky a pocity vyjádřím tak, aby byly pochopitelné, protože mi to hlavou lítá naprosto neutříděně. :)


Napínavý začátek, prostředek i konec...
Jedna věc nás krásně uvedla no atmosféry té doby. Na stěny sálu se promítala nejrůznější pozadí a projekce. Nejkrásnější byly hodiny, které hlasitě tikaly. Pravda, v některých pasážích byla projekce velice odfláklá, ale co naplat.
Upřímně mezi námi, člověk musí vědět aby pochopil.

Hodnocení scény a kostýmů:
Kostýmy a scéna se velice povedla. Scéna byla tvořena ze železných konstrukcí, které tvořily portály, chceteli to jinak, vytvářeli NotreDam, tedy místo kde se děj odehrává. Konstrukce se využívaly neustále. Když na nich někdo nevisel, tak po nich šplhal a nejrůznější triky.
Kostýmky byly o něco "snadnější" přesto splnily úděl a skvěle vystihly každou roly, která se na scéně objevila. Tedy až na chrliče, to jsem byla totiž asi jako jediná, která poznala, že to jsou právě chrličové. =D

Hodnocení choreografie:
Tak k té nemám výhrady. Několika slovy: Nápaditá, originální, výstižná, svěží... Normálně jsou choreografie si velice podobná, ale tady se velice vymikaly zbytku. To mě uchvátila. Hlavně propojení gymnastiky s látkou (víte jak visí ze stromu) nebo neuvěřitelného čísla sexy dvojice DaeMen.
Mezi námi to vypadá na živo ještě víc úžasně než v telvizi! =D

Hodnocení textů písní:
Možná to už bude znít ohraně, ale taky se mi nehorázně líbila až se mi skoro zahryzli pod kůži. Znáte to když slyšíte něco vážně chytlavého, tak si to pak zpíváte... tak přesně to je ono! Sice jsem ne všemu rozumněla, protože přeci jen se hejbnou a to slovo k vám nedorazí v takové kvalitě, aby ho člověk na 100% slyšel a ke všemu když já jsme nahluchlá, ale musím říct, že ty nejlepší jsem si zamapatovala!
A výkon herců? To snad ani nemusím rozebírat, že? Jen řeknu, že jsem si zamilovala hlas Kassaie a Vančury... och... mohla bych jejich zpívání poslouchat do Halelujah!

Celkový názor:
Pravda pro rozebrání s kamarádkou jsme si uvědomily, že děj je velice podobný muzikálu přesto... mám hned několik důvodů proč tam jít. Ač je to muzikál se špatným koncem, stále si muzikál udržuje příjemné klima a občasné zazasmání není od věci... dalším tahákem do hudbního divadla Hybernia jsou určitě ty hlasy... a ten obdivuhodný výkon Kassaie, který si dokonale vystřihl roly samotného Quasimoda... Dokonalé!

Takže šupem do divadla ať o tu krásu nepříjdete!

Ještě obsazení, které jsme dostaly:

Quasimodo: Csongor Kassai
Victor Hugo: Odřej Ruml
Špindíra: Petr Vančura
Esmeralda: Radka Pavlovčinová
Claudius Frollo: Jiří Korn
Phoebus: Tomáš Savka

a další...


Dávám:

4, 5 / 5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lofn Lofn | 30. ledna 2012 v 19:50 | Reagovat

jé,tak to bylo super,chápu tě také strašně ráda chodím do divadla

2 Orbit :P a Pája :D Orbit :P a Pája :D | E-mail | Web | 8. února 2012 v 19:12 | Reagovat

Vypadá to zajímavě...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama