Deset dní s Houp - den čtvrtý

25. července 2012 v 20:18 | Houp |  Deset dní s Houp

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid.
Já tam, já tam dávno už měl být.
Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím,
nestihnu to nestačím.
Promiňte vážení, mám veliké zpoždění.

Bez dechu, ve spěchu, ženu si to po mechu.
Pověřen úkoly, ženu si to po poli.

Když to vezmete trošku s nadhledem, dá se říci, že toto jsem momentálně já. I když přiznávám, že snídám a svačím, dokonce obědvám a večeřím. Celkově se cpu více než je zdrávo, ale o tom až jindy. V poslední době spíše čas a nálada upadala, a jelikož jsem člověk, který se nerad do něčeho nutí, trochu jsem se zpozdila s projektem "Deset dní s Houp". Správně bych už dnes měla psát alespoň šestý den, ale bohužel jsem zatím u čtvrtého úkolu. Snad Vám to zvládnu vynahradit.

Tentokrát jsem nebyla tak aktivní a do této chvíle sama nemám tušení o čem budu psát. Mám ráda překvapení a tak se nechám překvapit, co ze mne vypadne.

Den první - Deset věcí, které byste v tuto chvíli chtěli říct deseti různým lidem.
Den druhý - Devět faktů o tobě.
Den třetí - Osm způsobů, jak získat tvé srdce.
Den čtvrtý - Sedm věcí, nad kterými často přemýšlíš.
Den pátý - Šest věcí, o kterých si přeješ, abys je nikdy nebyl býval udělatl.
Den šestý - Pět lidí, kteří pro tebe hodně znamenají.
Den sedmý - Čtyři věci, které tě dokážou znechutit.
Den osmý - Tři věci, které tě vzrušují.
Den devátý - Dav obrázky, které vystihují tvůj život v tuto chvíli a proč.
Den desátý - Jedna zpověď.

Den čtvrtý


1. Co by bylo kdyby...
To je moje neoblíbenější. Dělám to pořád a neustále, když usínám, když si čistím zuby, čekám na zastávce na autobus, prostě pořád! Hlavou se mi honí myšlenky typu: "Co by bylo kdyby mě chtěli dva kluci naráz", "Co by bylo kdybych byla připoutaná k vozíčku?", "Co by kdyby jsme se stěhovali?"
Přemýšlím tak o všem, ale přiznávám, že někdy to nebývají příliš pozitivní věci. Myšlenky, kdy si říkám "Co by bylo kdybych umřela já, nebo někdo mě hodně blízký?" Ale rozhodně tak přemýšlím i o dobrých věcech a někdy se mi naskytnou hodně vtipné situace na přemýšlení.

2. Budouctnost...blízká i vzdálená?
Kdo by to nedělal? Dělá to snad úplně každý, ať už vědomě nebo nevědomě. Někdo přemýšlí nad tou blízkou, ku příkladu bych se vsadila, že mamka zrovna přemýšlí vedle, co bude zítra dělat k obědu. Já zrovna přemýšlím, co budu mít zítra za program. Ale mnohem častěji si vysnívám svou vzdálenou budouctnost. To, co bude za nějakých 10 nebo 20 let, kdy bych si přála skvělou práci, milujícího manžela, krásný dům se zahradou, kde si budou hrát mé děti se psem. Jo snít je moc krásné...

3. Jak mě můžou mít rádi?
V minulém článku jsem psala, že se mám docela ráda, ale často o sobě pochybuji. S tím souvisí to, že často dumám nad tím, jak mě ostatní mohou mít rádi. Jak se mnou moje kamarádka může trávit svůj volný čas? Jak on se mnou může chodit, když je tolik lepších? Jak mě můžou mít rádi?
Podobné myšlenky mi dráždí hlavu docela často, ale zvládám se sama uklidňovat, přesto bych potřebovala nějaký sprej proti tomu broukovi, co mi stále hlodá v hlavě.

4. Nad smrtí...
Nemyslím nad svou smrtí, to nikoliv. Jsem až příliš velký srab, abych na sebe vztáhla ruku, a navíc se nechci připravit o to krásné, o čem do budoucna sním, i kdyby to náhodou nemělo vyjít. Já ve svých myšlenkách polemizuji nad tím, co se stane, když člověk umře. Vážně existuje nějaké nebe? Nebo ráj? Nebo prostě člověk usne a už se nikdy nevzbudí?
Když jsem byla malinká a umřela mi poslední a jediná babička, měla jsem takovou utkvělou představu, že leží v tom hrobě a prostě jí pořád běží myšlenky. Tak si tam tak leží a říká si: "Co ta moje vnučka asi zrovna dělá?" Děsivé a divně? Ano!
Jaká je tedy smrt? Zajímá mě to, protože to zjistím, až v den svého skonání... To je děsivě tajemné!

5. Jak se má? Co dělá?
Od té doby, co jsem se zamilovala do pana Ž. (můžeme mu tak říkat), často přemýšlím, co asi dělá. Jestli zrovna vstal (většinou kolem oběda), kam se chystá, jestli na mě myslí, jak se má a tak podobně... Nejsem stíhačka, brala bych to jako čistý zájem o jeho osobu. Prostě mi chybí!

6. Když bych byla slavná?
Může to znít povrchně, nebo bůhví jak jinak, ale já netoužím po tom BÝT slavná, ale po tom, co bych mohla dělat JAKO slavná. Pomáhat lidem a světu! To samozřejmě můžu i teď, ale nemá to takovou sílu! Také musím trošku stydlivě přiznat, že si často představuji, jak se mnou někdo dělá rozhovor.
A díky čemu, že jsem slavná ve svých představách? Ráda bych se jednou věnovala psaní knih, nebo možná díky návrhářství. Neplánuji to nějak extra realizovat, já ve svém životě NEPOTŘEBUJI být slavná, jde přece jen o moje představy a myšlenkové pochody. Nic závazného!

7. Nad světem...
Sotva vím, jak bych to mohla popsat. Přemýšlím nad světem, kam spěje... jestli ze dne na den skončí. Nevěřím, že 21.12 se něco stane. Já věřím, že příroda je natolik mocná, že si nenechá diktovat od lidí svůj vlastní zánik! Udělá to až bude sama chtít a to klidně může být i zítra. Důvod proč se radovat z každého dne!
Přemýšlím i nad lidmi, nad tím kam spějou... co se s tím světem prostě děje! Nevyznám se v tom a právě možná proto nad tím tolik přemýšlím.

Článek nic moc, já vím, ale je těžké se soustředit na to, nad čím přemýšlíte, když se Vám myšlenky hlavou honí jako splašené. Dnes jsem nesoustředěná a roztěkaná. Ten sport (bruslení na inlinech) mi dal zabrat! :D
Tak snad se příště pochlapím, i když chci stále zůstat dívkou!

Přeji krásný příjemný večer a zítra vstávání tou pravou nohou!
Houp


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lauralex Lauralex | Web | 25. července 2012 v 21:02 | Reagovat

Nad tim, kdo co dělá, přemejšlim taky často a nad tim, kdybych byla slavná, jen už jsem vyplejtvala sedm věcí. :-D

2 Liliana von der Heide Liliana von der Heide | Web | 25. července 2012 v 21:17 | Reagovat

Také často přemýšlím nad některýma věcma jako ty....

3 Deniska Deniska | Web | 25. července 2012 v 23:32 | Reagovat

Romýšľáš nad tými istými vecami ako ja! A to prvé. No keď si povieš otázku aké by to bolo keby tak to nikdy nemôže byť nič pozitívne podľa mňa. :-D Budúcnosť to tiež ,ale ja si zasa hovorím,že sa vôbec nemám načo tešiť do tej budúcnosti. :-( Aj to tretie si hovorievam. Lebo niekedy by som si najradčej sama dala facku.A to 5..haha neustále.. nonstop.

4 Gabriel Dantes Decay Gabriel Dantes Decay | E-mail | Web | 26. července 2012 v 11:29 | Reagovat

Já osobně nad bodem 5 přemýšlím pořád :D

5 Katharina Klein. Katharina Klein. | Web | 26. července 2012 v 17:03 | Reagovat

Co by bylo v mý hlavě putuje snad každý den a musím se přiznat že někdy z toho fakt dost šílím :// nad budoucnosti také hodně často přemyšlím protože místama mám z ní strach. Nevím co mě čeká, koho potkám..a to mě děsí ale zároveň se na ní i těším :)) jak tě můžou mít rádi? Možná máš nějaké chyby protože nikdo není bezchybný ale jsi naprosto úžasná, originalní holka. Já osobně bych tě třeba hned brala jako nejlepší kamarádku věřím že bych si s tebou strašně moc rozumněla!! :) hmm pan Ž. a jak to dopadlo že? tvůj komentář mě dneska zarazil jak jsem to četla na blogu, ale jsem ráda že se držíš a že jsi v pohodě!!

6 Lofn Lofn | Web | 26. července 2012 v 17:20 | Reagovat

zajímavé náměty k zamyšlení - přeji ti,aby se ti co nejvíce z nich podařilo realizovat a aby se ti na inlinech líbilo :-D
p.s.děkuji ti za pochvalu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama