Deset dní s Houp - den třetí

22. července 2012 v 12:29 | Houp |  Deset dní s Houp


,,Srdce je zakletý anděl v těle. Snad hledá zas anděla v jiném, který by ho vysvobodil."

(Ernst Moritz Arndt)

Život je o hledání a možná proto v nás anděl hledá toho druhého... Srdce by mělo na sobě nosit nálepku "Křehké zboží", ale protože se nálepky dnes nenosí, kdekdo našemu srdci ublíží. Já chci jen říct, že srdce je náš klíč ke štěstí a pokud si naše srdce získá onen správný druhý anděl, můžeme štěstím přetékat!

Článek jsem si opět svědomitě připravila včera večer předem na papír a dokonce jsem byla tak aktivní, že jsem si předem připravila i den osmý. Vím, je to trochu v předstihu, ale chtěla jsem včera přemýšlet o tom, co mě vzrušuje a nakonec jsem to vymyslela, takže si myslím, že se máte na co těšit.

Teď už ale mých osm způsobů, jak si získat mé srdce a upřímně moc lidí si ho zatím nezískalo. Někdy mi přijde, že to lidé ani nechtějí a mě to nevadí. Nakonec pak zbyde více lásky pro ty, kteří si to zaslouží nejvíce!


Den první - Deset věcí, které byste v tuto chvíli chtěli říct deseti různým lidem.
Den druhý - Devět faktů o tobě.
Den třetí - Osm způsobů, jak získat tvé srdce.
Den čtvrtý - Sedm věcí, nad kterými často přemýšlíš.
Den pátý - Šest věcí, o kterých si přeješ, abys je nikdy nebyl býval udělatl.
Den šestý - Pět lidí, kteří pro tebe hodně znamenají.
Den sedmý - Čtyři věci, které tě dokážou znechutit.
Den osmý - Tři věci, které tě vzrušují.
Den devátý - Dav obrázky, které vystihují tvůj život v tuto chvíli a proč.
Den desátý - Jedna zpověď.

Den třetí


1. Malými gesty, drobnostma...
...mé srdce podlehne, když mi například kluk otevře dveře, přehodí přese mě ručník nebo své tričko, když je mi zima, přenese mě v náruči přes bahnitou kaluž, když kvůli mě zašlápne berušku, když pošle smsku na dobrou noc a podobné drobnůstky, které leckdo možná přehlíží, ale já si jich všímám nejvíc!

2. Osobním kouzlem...
To se těžko popisuje, ale zrovna nedávno moje kamarádka pronesla: "Vždyť to já vím, pro tebe kluk musí mít kouzlo, aby si tě získal." Ano to musí! I když Vám jen stěží řeknu, jak ono kouzlo vypadá a jak se projevuje. Jen vím, že mé srdce ho vycítí!

3. Úsměvem...
A to platí jak pro kluky tak i pro přátele, kterí si chtějí získat mé srdce. Úsměv je to nejnádhernějí, co máme a úsměv nás nic nestojí! To se v dobách finanční krize dost hodí, protože si představte kdo by se dneska smál, kdyby úsměv stál třeba desetikačku.
Miluji, když se někomu vedle mě kroutí ten krásný škleb na obličeji a nebo když se pořádně a klidně i nahlas směje!

4. Mé pravé jméno...
Vždy mi tak nějak lehce poskočí srdce, skoro jako by dostalo příjemný kopanec elektrickým proudem, když mě někdo osloví mým pravým jménem. Ne přezdívkou, ale prostě když řekne: "Ahoj, Kájo!" Pravda, že když to řekne kamarádka, tak mi to udělá radost, ale ne takovou jako když to řekne kluk. :) Víte jsem zvyklá ze školy, že tam moc lidí mé jméno neznalo a tak pro mě bylo příjemné překvapení, když mě nějaký kluk takto oslovil.
Ale to moc lidí neví a ani nechci aby to věděli. Je to Moje tajemství... Jsem zyvklá, že mi v poslední době každý říká mou přezdívkou "Rendy", což vymyslel můj bratr! :) Upřímně, divili byste se kolik rodičů mých kamarádek si myslí, že jsem kluk, když zaslechnou "Rendy"! :D

5. Doteky...
To samozřejmě přichází, až když jsme si trošku blíže, ale rozhodně mě tím onen dotyčný dostane. Jsem obrovsky lechtivá a tak každý cizí dotek na svém těle velice intenzivně prožívám. Miluji příjemné přejíždění rukou nebo prsty po zádech, po rukou, po stehnech, po bříšku a tak podobně... Už jen když to si představím, tak se mé tělo celé napne a srdce začne skákat z hrudi!
(O tom více se ještě dočtete v den, kdy mám popisovat co mě vzrušuje! ;) )

6. Nehraným zájmem o mojí osobu...

7. Přijetí mě samotné jako celku...
Nejsem úplně typická dívčina a člověk, který chce mé srdce, by mě měl přijmou jako celek. Přijmout, že ráda maluji, věnuji se tvůrčímu psaní, mám blog, miluji pohádky, ráda čtu, navrhuji šaty, nesnáším berušky, ráda polemizuji nad spousty věcma, jsem náladová, nechápavá, urážlivá, někdy dost stydlivá a jsem rozhodně jiná!

8. ...
Rády bych napsala, že společnými zájmy, ale abych pravdu řekla v mém okolí je jen jediná osoba, která má společné zájmy jako já. Možná i právě proto je mojí nejlepší přítelkyní, mou spřízněnou duší!
Pravda s každým se najde něco společného, ale nikdy ne moc. V mém okolí nejsou lidi co malují, píší, rádi čtou, mají blog a podobné věci... Naštěstí se mi líbí a mám ráda hodně různých věcí, takže se dá najít něco o čem se dá bavit...
Takže ano... mé srdce si získáte společnými zájmy! Ale jde to i jinak ;)V poslední době jsem si uvědomila, že vážně nemám moc přátel a nijak mě to netíží. Mám těch pár svých, které bych za nic na světě nevymněnila. A že jich je vážně malinko... Důležité je, že jsem tady vždy pro ně a oni zase pro mě! Vlastně den co den bych měla za takto úžasné lidi kolem sebe děkovat! A také, že děkuji!
Čím méně přátel mám, tím více si jich vážím!

A vážím si i mnohých z Vás! Blog je místo, kde nalézám přátele a myslím, že těmito články o sobě prozrazuji dost a nepsala bych je, kdybych nevěřila, že si je čtou mý přátelé. Protože přiznejme si to, náhodný kolemjdoucí, kterému jsem putna si toto číst nebude, ale lidi, které zajímá, co dělám a co mám ráda, si toto přečtou a pro mě už splnili minimálně bod číslo 6! Děkuji Vám z celého svého srdce!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Any :) Any :) | Web | 22. července 2012 v 12:33 | Reagovat

To je pěkné :)) po blog.cz to hodně koluje.

2 Deniska Deniska | Web | 22. července 2012 v 14:23 | Reagovat

3,4,5 - súhlas !!! To štvrté nemám spoločné,ale milujem keď chalan mi povie moje meno a ešte ho tak zdrobní chápeš. Ja sem s toho vždy vedľa. :-)

3 Katharina Klein. Katharina Klein. | Web | 22. července 2012 v 15:24 | Reagovat

S tou nálepkou na srdci máš pravdu. Nejraději bych si jí tam teď dala hlavně po včerejšku ://
Já jsem radši když mi říkají mojí přezdívkou což je Kachén nebo Katharina :) naprosto nesnáším když mě osloví někdo Kateřino, věř že bych za to naprosto zabíjela. Ty doteky máme společné..stejně komu by se to nelíbilo že? :)) jsem zvědavá na další den já ho budu psát už za chvíli ve sklepě zase na papír škoda že už to máš protože by ses mohla klidně přidat :p tímpadem jak píšeš tak já bod 6 splňuji protože i minule jsem ti psala že tvé články čtu sice nahlas, teď jsem si to četla sice potuchu ale to bylo z toho důvodu že vedle mě tu spí pan F. takže jsem ho nechtěla rušit :D faakt jsem naprosto zvědavá na další den :pp

4 Michelle Michelle | Web | 22. července 2012 v 16:38 | Reagovat

Hezký blog :)

5 galaxy galaxy | Web | 22. července 2012 v 20:09 | Reagovat

zajímavé téma, ale asi nic takového neudělám - kdo mě chce poznat, nemůže čekat, že mu celé své Já předložím na talíři... čímž to neodsuzuji, ráda se dovídám, že existují i jiní Jiní lidé než znám:))

jinak souhlasím skoro se všemi body - možná 1 na mě tolik nepůsobí a s 8 jsem se smířila, že nemůžu najít své zrcadlo, a ani by to nebylo ono - jsem ráda, když má někdo neobvyklé zájmy, nebo alespoň neobvyklé pro moje vrstevníky :-)

6 galaxy galaxy | Web | 22. července 2012 v 20:11 | Reagovat

ráda bych si přečetla a přečtu další dny s Houp, ale teď nestíhám :-)

7 Lauralex Lauralex | Web | 22. července 2012 v 20:25 | Reagovat

V trojce a šestce se tak nejvíc vidim. :)

8 Terless Terless | E-mail | Web | 22. července 2012 v 20:33 | Reagovat

to jsem ráda, že nejsem moc náročná ;) přesně to vyžaduju :)

taky si myslím, že je to blbost mít kluka už brzo, protože je to nerozum, holky nevědí, co chtějí a kluci jenom jedno... přesně tak, je to lepší si počkat :) myslím si, že jsme víc rozumné než většina ostatních holek, co už nejsou ty víš co kvůli tomu, aby držely partu, nebo co...
no mě už totiž okouzlil a já ho platonicky miluju už rok, ale nevim, jak to mám dát vědět, protože se hrozně stydim... ale on je opravdu to, co hledám, všechno to odpovídá...
děkuju ti :) já věřím a doufám ;)
taky ti držím palce a doufám, že najdeš toho pravého, nebo jestli jsi ho už našla, tak že on tebe bude mít taky rád a upřímně :)

9 Zuz Zuz | Web | 23. července 2012 v 7:18 | Reagovat

Píšeš tak krásně. Jak zvláštně by znělo kdybych řekla, že mám snad všechny body stejně, nebo alespoň založené na stejném základě (s těmi doteky - my víme :D ). To ohledně tvého jména mě překvapilo, je to dost zajímavé. Já jsem také ráda, když mě někdo oslovuje jménem, teď v práci mi tak říká každý a je to strašně fajn, nejen u kluků (i když - když mě osloví jménem náš vedoucí - uááá :D ).

Můj útěk z domu, dnes už je to spíš k smíchu, ale k smrti jsem vystrašila všechny, doslova. I samu sebe.

Moji kamarádi smrti bohužel neunikli, a každá takováto situace mě prostě donutí přemýšlet. Ale budeme pozitivní!!

Představ si - včera jsem si došla po strašně dlouhé době koupit časopis o bydlení (víš, interiérový desing je moje vášeň) a už zase přemýšlím, že bych si udělala nějaký kurz. Jak teď rekonstruujeme dům, tak jsem dostala za úkol navrhnout obývák, koupelnu a dva pokoje, tak se na to strašně těším, uvidíme, co z toho bude. :) Bože, já se zase rozepsala, to je děs takhle po ránu :)

10 Viollet Viollet | Web | 23. července 2012 v 11:15 | Reagovat

Brušky jsou potvory, hlavně když začnou vypouštět takový ten hnědý sajrajt. :-! Ale nezabila bych je, žádný hmyz, dokonce ani jedovatého štíra, když nám lezl po zdi a matka dostala hysterák...

11 Liliana von der Heide Liliana von der Heide | Web | 23. července 2012 v 11:35 | Reagovat

Láska by se neměla plýtvat na ty, kteří si ji nezaslouží...

12 Cornelia Cornelia | Web | 23. července 2012 v 12:30 | Reagovat

Moc hezké, souhlasím s tebou. Jemné doteky, maličkosti, úsměv a osobní kouzlo - krása.
A ta beruška. :D
Zrovna včera jsem si na tebe vzpoměla, byla jsem s kamarádkou venku o které jsem nevěděla, že také děsně nesnáší berušky. Jedna na ní vlezla a ona jí prstem odstřelila. :D

13 Zuz Zuz | Web | 23. července 2012 v 12:58 | Reagovat

Hanse Zimmer je naprosto nejlepší skladatel co se sountracků týče, alespoň podle mě. Miluji hudbu k Počátku, Andělům a Démonům, no je toho víc. Dokonalost nad dokonalost! :) A s Vivaldim máš naprostou pravdu, jeho hudba, Čtvero ročních období - hráli jsme s kvartetem a mně se vždycky chtělo brečet a smát zároveň :D :)

No hezkej je, je takovej tichej, vypadá strašně uťáple, ale je tááák skvělej, ale je to šéf sákryš :) No ono jde o náš dům ještě k tomu - projektuju pokoj pro sebe, sestru, ložnici, koupelnu a obývák :) Tak momentálně jsem celá žhavá z toho, že jsem sehnala člověka, který mi za zlomek ceny vyrobí sklápěcí postel schovanou ve skříni pro rodiče, mají strašně malej pokoj, tak jsem si to načrtla a byla to jediná volba :) Strašně mě to baví, a už přemýšlím že bych se domluvila s nějakou firmou a šla tam na praxi :) Cit na to prý mám, jde jen o teorii co se týče barev, povrchů, tvarů a tak, v tom potřebuju trochu praxi :)

Heleď měla by si vidět můj návrh mého pokoje, jestli to vyjde, tak to bude můj malinký ráj, bohužel zatím bez manžela a dětí, ale to se časem podá :D :)

14 Manon Manon | Web | 23. července 2012 v 13:45 | Reagovat

...To je nádhera ♥ 1,3 a 5 máme společnou. :DDD
Ta 5...To na mě naprosto sedí...
No,co k tomu dodat?....Všechno si strašně krásně napsala,začínáš mi být dost sympatická,i když tě neznám osobně!! :DDD
Tenhle projekt opravdu sbližuje.. :))

To mi připomíná,že mám dneska čtvrtý den. :DDD Jsem zvědavá co ke čtvrtému dni napíšeš... :)

No a jak,už zvykem bývá přeji Ti,aby si svého prince brzy našla. :-* :))

15 Jean Jean | Web | 23. července 2012 v 17:04 | Reagovat

Mám ráda, když mi můj kluk řekne mým jménem, i když svoje jméno nemám ráda. I když zlato taky není špatný :-D

16 Molly Molly | Web | 23. července 2012 v 22:30 | Reagovat

těhle deset dní je teď na blogu nějak rozšířených a musím říct, že mě to taky docela láká... moc hezky jsi to napsala, ve spoustě bodů musím souhlasit :) jako třeba u bodu číslo 4, naopak nesnáším, když na mě někdo zavolá příjmením, hrůza!
jinak... když už je tu řeč o beruškách, zrovna včera kamarád jednu berušku kvůli mě zašláp, ale jenom proto abych se naštvala, protože já berušky miluju, pche :D

17 Lofn Lofn | Web | 24. července 2012 v 13:33 | Reagovat

Další zajímavý článek o tobě - s chutí jsem si ho přečetla.K těm přátelům - já razím heslo,že i zde platí : lepší kvalita,než kvantita ;-) ,je lepší mít pár opravdu skvělých přátel než hromadu známých či rádoby přátel,na které se nemůžeš spolehnout. :-)

18 M. M. | Web | 24. července 2012 v 16:49 | Reagovat

3  souhlas ! jinak moc hezký clánek :)

19 Terless Terless | E-mail | Web | 24. července 2012 v 17:41 | Reagovat

děkuju to za komentář, budu se snažit na všechno odpovědět :)

Opravdu mi není mé okolí jedno, protože mi to dost ovlivňuje můj život a chování, jak už ses možná dověděla.. :)
Ano, bezmoc je na tom to nejhorší, prostě chceš, ale nejde to, protože jeden člověk nezmění celej svět, bohužel... Ten citát je pravdivý :)

Napsala jsi pozivitní věci a já ti za to děkuju :)
Krásně jsi to napsala, do svého nitra - snad to dokážu a změním na sebe názor k lepšímu :) snažím se hledat ty dobré věci, ale záleží mi na tom, co si myslí ostatní a podle nich se potom posoudim špatně...
No jenže já ani nejsem hezká, takže si mě nějak zatim nikdo nevšimnul.. ale tenhle mi zkrátka obrátil život naruby, jenže zase jsem u toho strachu, že pro něj nebudu dost dobrá..
Zkusím to, vloni jsem se snažila něco naznačovat, ale připadalo mi, že si toho nevšímá nebo že je zaslepenej, tak jsem to vzdala, ale letos je to zase nanovo...
Děkuju moc :) mě by to taky moc potěšilo, protože bych si už nepřipadala, že jsem všem ukradená..

20 Zuz Zuz | Web | 24. července 2012 v 18:55 | Reagovat

Těším se na tvůj další den, na cokoliv od Tebe. Dnes se cítím mizerně, padá na mě nějaká deprese, tíseň, nevím, co se děje. Snad bude lépe. :) Snad se máš krásně zlato :)

21 Zuz Zuz | Web | 24. července 2012 v 19:19 | Reagovat

Jak se vůbec můžeš ptát, jestli by mě to neobtěžovalo. Jistě že ne! Moc ráda se Ti na to podívám, to je samozřejmost :) A byla bych velice ráda, kdybych Ti mohla napsat. Vždy mi to pomůže, takže Ti budu neskutečně vděčná, skutečně. Jsi jedna z mála lidí, kteří jsou na mě takhle milí a laskaví :) Děkuju!

22 Terka Terka | Web | 24. července 2012 v 19:25 | Reagovat

Celý ten text působí opravdu pozitivně, to je dobře. Já bych asi takový žebříček sestavit nedokázala, i když bych to třeba chtěla zkusit. :-)
U bodu číslo 3 jsem se zkrátka musela začít usmívat. :-)

23 Zuz Zuz | E-mail | Web | 24. července 2012 v 19:39 | Reagovat

Napíši, jen co si budu moci v klidu sednou a sesmolit to, asi to bude delší, tak se nezlob. V záhlaví je můj e-mail, budu čekat na tvůj medailonek :)

24 Zuz Zuz | E-mail | Web | 24. července 2012 v 19:51 | Reagovat
25 HanisShka HanisShka | Web | 25. července 2012 v 13:11 | Reagovat

Jak to tak čtu, tak je jen dobře, že máš málo přátel, ale za to skvělých, protože důležité je, abys kolem sebe měla lidi, kterým věříš, ke kterým něco cítíš a to samé poznáváš i z jejich strany. To by jinak nebyla pravda na tom, že nejhorší je, když tě zklame tvůj přítel než nepřítel.. protože nepřítele si držíš dál od těla, ale příteli věříš...

26 empty--island empty--island | Web | 25. července 2012 v 16:02 | Reagovat

Ten druhej bod je děsně rozotmilej, ani nevím proč, ale když jsem ho četla, vyčaroval mi na tváři úsměv. Osobní kouzlo myslím mají všichni, ale na třeba takový, jaký hledáš právě ty. ;)

27 empty--island empty--island | Web | 25. července 2012 v 19:27 | Reagovat

Díky moc, jsem áda, že se ti ta fotka líbí! Mně se nejvíc líbí sedmá a osmá. :D :D Jo, jsem narcistka v tomhle případě.

28 NicQ NicQ | Web | 25. července 2012 v 19:42 | Reagovat

Asi toho nemáme moc společného souhlasím jen s jendičou, ale to je asi pto že jsem jiná no :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama