Akčňo-divadelní březen

22. března 2013 v 19:46 | Houp |  Deník


Březen se býval ukázal jako akční a divadelní měsíc. Musím říct, že jsem se nestihla nudit (což já ostatně neumím nikdy, umím se zabavit i zíráním do stropu.) Přesto jde o to, že jsem si tento měsíc užila dost akcí. 3 divadelní představení, 2 maturitní plesy, 1 diskotéka... a když budu mít štěstí tak se dostanu na koncert skupiny Zrní (kapela vyhrála objev roku v Anděl 2013 - pozn.: nejlepší jsou Zrní na živo.)

Ohledně divadel - ano mám ráda divadla, ale nikdy... říkám, že nikdy v životě se mi nestalo, abych zvládla tři divadlení představení za jeden měsíc.

Začalo to klasickou hudbou od Čajkovského v Národním divadle dne 10. 3. 2013. To jsem se vydala s maminkou a jejími známými na balet Labutí jezero. Moc jsem se těšila a rozhodně jsem nebyla zklamána! Mistrovská práce. Našla jsem si několik momentů, které brali přímo dech - musím samozřejmě vypíchnout, že nejvíce jsem tleskala radostí, když na jeviště vběhlo dvacet drobných baletech ve sněhobílých sukýnkách a tančili labutě... osvícení tomu dobře pomohlo, ale ty jejich cupitající špičky tvořili doslova kouzelnou atmosféru.

Čtyři dny po tomto zážitku, tedy 14. 3. 2013, jsem si vyjela s KMD (klub mladých diváků) na Gogolovi Hráči. Poprvé jsem měla možnost se podívat do Divadla v Dlouhé. Na představení jsem byla hodně zvědavá, protože nevěděla, co od toho čekat, ale zklamaná jsem nebyla! Dobří herci a zvláště pak lehký humor (většinou zapříčiněný podivnými grimasy a gesty herců) a to vše spojeno ve hře o jednom velkém karetním podfuku. (Upřímně jsem ale čekala jak celá hra dopadne, ale to nevadí.)

Dvakrát jsem se vyspala a hle - v kalendáři bylo datum 16. 3. 2013 a já šla se spolužačkou a s kluky ze školy na maturitní ples mého kamaráda. Nemusím říkat, že jsem si to užila. Ples to byl povedený, jako holka co studuje módní návrhářství jsem si zkoukla šaty, pobavila se na půlnočním překvápku (vtipná, většinou taneční vystoupení maturantů) a rozhodně se nenudila.

Třetí divadelní představení bylo dost nečekané. Do poslední chvíle jsem netušila jestli bude možné, abych jela. Protože šlo o akci KMD gymnázia a na tu školu já samozřejmě nechodím. Ale jeden lístek se uvolnil, tudíž jsem měla možnost se podívat 19. 3. 2013 na Shakespeara a jeho: "Co růží zvou i zváno jinak, vonělo by stejně."
Tedy přesněji řečeno na Romeo a Julii v podání Divadla v Celetné. Představení bylo jedinečné v tom, že místo hry asi pro dvacet postav, to seškrtali na pouhých 8 herců, ale rozhodně bych řekla, že zbylé postavy nikomu nechyběly.

Akce, která to uzavřela (tedy prozatím - březen ještě nekončí) byl maturitní ples konaný v Lucerně dne 21. 3. 2013. Byl to ples mé sestry - a já si to parádně užila. Tancování s tátou, bráchou (pozor, nechal se opět ukecat k tanci se mnou - úspěch! :3) a nakonec jsme si skoro všichni zatancovali na takové ty staré hity (rock 'n' roll, Michal David...)

Čekat by mě měl ještě jeden menší fesťák (vidím to na nějakou lehce trapnější akci, ale kdo ví... :D)
Dále doufám, že se vyvede koncert kapely Zrní (prosím...prosím... je to 3/4 roku, co jsem je viděla poprvé a naposled živě hrát.)
Jinak v posledních dnech dávám veškerou svou hlavu, nápady a čas do vytváření návrhů, o kterých jsem psala minulý článek, a dále jak můžete vidět březen je pro mě nadupanější (ano, jsou lidé, kteří jsou akčnější než já, ale já jsem spíše pohodový a liný člověk, co je zvyklý být doma a polemizovat nad otázkami bytí :D)
Tudíž se omlouvám, že blog zanedbávám, měli by mě linčovat na blogerském popravišti.


Jinak Divadlu zdar a všem akcím též!
Podporujte kulturu a užívej si života.
Přeji pěkný večer, pěkný víkend a pěkné vše, co vás v dohledné době potká.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Monnie Monnie | Web | 22. března 2013 v 20:03 | Reagovat

To je dobře že navrhuješ :-) máš pěkný blog. ;-)

2 Naty Naty | Web | 22. března 2013 v 21:32 | Reagovat

To je fajn, že sis to užila. Já se za 14 dní chystám jet s mamkou do Prahy na muzikál Děti ráje a taky se moc těším. V Praze jsem nebyla strašně dlouho a v divadle taky..:)

3 Arkien Arkien | E-mail | Web | 23. března 2013 v 9:10 | Reagovat

Pěkně nabitý měsíc, cítím se trochu zahanbeně, že já ho skoro celý proseděla doma, v posledních dnech i s rýmou a bolestí v krku :). Hrozně se na tvé návrh těším, tím víc, že já bych je nikdy neudělala :D.

4 Michelle Michelle | Web | 29. března 2013 v 12:24 | Reagovat

dobrý březen! :) taky jsem byla na dvou divadlech, na závodech a na pár dalších akcí. čas od času je fajn se tak "společensky vyžít".
a jinak, to cupitání taky miluju. ale když jsem to zkoušela, tak to pekelně bolí :D

5 galaxy galaxy | Web | 29. března 2013 v 16:23 | Reagovat

Zdar! Tož to byl hodně kulturní měsíc:) Ještě Cimrman a bylo by to dokonalé, Romea a Julii bych si asi raději vychutnala se všemi postavami (to víc, to víc jak 20 postav, které mají aspoň jednou slovo), doufám, že nevynechali Merkucia^^

6 JaKer JaKer | E-mail | 22. srpna 2013 v 19:40 | Reagovat

Jestly máš ráda divadlo, tak doporučuji navštívit otáčivé hlediště v Týně nad Vltavou (V Krumlovské není jediné) hrají zde sice převážně ochotníci, ale přesto se dá říct že místní hry jsou zdařilé. Točna patří divadelní společnosti Vltavan http://www.dsvltavan.cz/ .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama