Arcolor 2013 - sobotní přehlídky.

10. září 2013 v 13:35 | Houp |  Deník

Pokud se neutopím v záplavě posmrkaných kapesníků a neukašlu k smrti, nebo snad dokonce zvládnu vejrat do monitoru počítače aniž by mě nezačala šíleně třešit hlava, pokusím se vám přiblížit svůj sobotní zážitek z jednoho módního festivalu.

Jedná se o Arcolor pro letošní rok 2013.
Jak se můžete všude dočíst jedná se o festival mladé módy. Mladí návrháři, mladé modelky a mladí všude kolem. Celkově z toho i sálá ta správná mladistvá kreativní atmosféra. Tahle atmosféra hodně vyrovnává to, že tomu chybí ten správný punc, který všichni pochytají až dalšími zkušenostmi.

Na modelkách byl znát stres a to, že v tom nejsou až tak zběhlé. Kolikrát na nějaké z nich bylo vidět, že neví co se svým tělem. Což by se dalo odpustit. Modeling přece není žádná snadná práce, člověk se tomu musí učit jako všemu ostatnímu. Ten kdo tvrdí, že je to snadné si to nikdy nezkusil - Vysoké podpatky, stres, dotyčná dívka musí umět ovládat své pohyby těla, aby vypadala přirozeně, elegantně. Pokud možno aby nespadla a nebo aby nespadlo něco z ní.

Každopádně bych dala větší důraz na spodní prádlo. Buď to bylo mým zrakem, nebo jsem opravdu více než dvakrát zahlédla nafialovělou podprsenku a jednou nafialovělá tanga. Já osobně bych volila spodní prádlo tělové barvy a tento detail si pohlídala. (Tyto dva odstavce nad sebou se týkají přehlídek v rámci ArFashionDesginer, nikoli té pouliční přehlídce.)

Kvůli tomu, že já se svou spolužačkou jsme zatím jenom studentky, které se do Prahy večer mají možnost dostat jenom o víkendu, měly jsme možnost vidět pouze pouliční přehlídku nesoucí název SATORI od loňské vítězky Sandry Švehllíkové.

Uznávám, že tato kolekce se mě samotné velice líbila. Neutrální černá barva vždy potěší a zblízka mě velice zaujaly detaily. Čest si zaslouží dívky, které předváděly po nejdelším mole na světě. V docela parném počasí se trmácet v podpatcích po kočíčích hlavách v Praze - ano klobouk dolů.

Následně jsme spolu s nimi došly do pražského klubu NoD, který se nachází v Dlouhé ulici.
Tam na nás čekalo velice příjemné zákoutí klubu, ideálně vytvořené pro přehlídky. Dlouhé pouliční molo tentokrát nahradilo o hodně kratší molo v interiéru. Tady se měly uskutečnit přehlídky finalistů ze soutěže ArFashionDesigner, který právě v loňském roce vyhrála již zmiňovaná Sandra Švehlíková.

Do kudrlin načesané modelky předvedly celkem osm kolekcí. Některé mě zaujaly méně, některé více.
Vyzdvihnout za sebe musím určitě kolekci Marty Iwaniny, jejíž ručně pletené oděvy rozhodně zaujaly snad všechny, už jen tím, že Marta (návrhářka z Polska) předvedla něco jiného než ostatní. Její modely byly vesměs nositelné a já vím, že v jejích modelech bych se cítila příjemně, pohodlně a taky ojediněle.
A také mi do hlavy nasadila jedno přání ze světa módy: Vlastnit pletené šortky. :3

Ovšem titul ArFashionDesigner pro rok 2013 si odnesla Jana M. Minaříková se svou kolekcí Poušť.
I ta si naklonila mé sympatie a k získanému titulu upřímně blahopřeji. U této návrhářky jsem si všimla velmi kvalitního zpracování.

Celkově jsem nabyla příjemného dojmu ze všech přehlídek a jsem ráda, že jsem tam letos mohla být a doufám, že příští rok toho uvidím ještě mnohem víc.

Ráda bych vám ukázala nějaké fotky a tak vám celou akci více přiblížila, ale bohužel nevlastním kvalitní fotoaparát a taky jsem letos zkusila experimentovat a spíš jsem natáčela než fotila. Třeba to nakonec všechno vymažu, ale zatím si s tím zkouším hrát a třeba z toho vyleze nějaké amatérské videjko.


Každopádně přikládám nějaké odkazy, kde se toho dočtete snad více, ale hlavně, kde uvidíte fotoreporty a dobré záběry a to je to hlavní.

http://www.arcolor.cz/index.php - oficiální stránka festivaluhttp://lorietta.cz/arcolor-fashion-festival/ - Článek jedné blogerky - najdete tam fotky z kolekce Marty Iwaniny.

a další jistě najdete samy.

V České republice začíná zase období módních událostí, takže kdo se o to zajímá, určitě by neměl v tomto období zaspat.
Kdybych měla penízky zajela bych si na Prague Fashion Week. A v dalším měsíci si nenechám ujít Designblok.

Teď už ovšem místo klávesnice a myši popadám svůj hrníček s čajem a šupky dupky do kurírování správné podzimní chřipky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veri Veri | Web | 12. září 2013 v 14:14 | Reagovat

Sice jsem neměla možnost tam být, ale rozhodně jsem to sledovala na internetu. Musím říci, že i mě se líbí kolekce Poušť Jany Minaříkové. Ze všech těch kolekcí mi přišla vyspělá, kvalitně zpracovaná a elegantní(a to já ráda). A souhlasím s tím, že modeling není žádná sranda. I holka, která to má v sobě se musí o této práci něco naučit.
Jednou jsem byla na Prague FW a z nějakého důvodu tam nainstalovali údajně nejdelší molo v Evropě , modelky se chuděry trmácely tam a zpátky deset minut , na jedné šlo vidět, že ji nesedí boty což se projevilo i na chůzi. A co se týče spod.prádla, měly by mít pouze na sobě kalhotky tělové barvy a to je vše. Jinak hrozí, že to prádlo bude všemožně koukat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama