Po odpadcích telátka.

10. října 2013 v 18:22 | Houp |  Deník


V rámci jakéhosi evropského projektu pro studenty z Německa, Francie, Polska a České republiky jsme měly za úkol natočit studentský film o ekologických a přírodu chránících činnostech v okolí našeho bydliště. A kvůli zahraničním školám jsme to museli odříkávat v anglickém jazyce. Chacha - to jsem se zas do něčeho nechala namočit, zvlášť když jsem se na tom ze začátku neměla podílet.

Ale nakonec jsem skončila spolu s dalšíma dvěma studenty od nás ze školy v autě s panem učitelem za volantem. Musím říct, že to nebylo aaaaaž tak těžké jak jsem čekala a dokonce to pro mě bylo i zajímavé. I když se mi málem párkrát zauzloval jazyk při říkání "ekologický termínů" spolu s anglickými slovíčky, který jsme se učili vždycky pár vteřin před zmáčknutím play.

Například v takové třídičce separovaného odpadu jsem nikdy nebyla. Kolem dokola je slisovaný odpad a vám se honí hlavou, jestli kolečko salámu povalující se na zemi patří do papíru, plastu nebo do skla. Do toho se vám do hlavy vtírá taková ta myšlenka - nezaplaví ten odpad jednou naše potomky? Zas jen opakovat třídit, třídit, třídit!

Ale ze všeho nejvíc mě zaujala fotovoltaická elektrárna, která funguje v symbióze spolu se zvířecí říší. Když vidíte před sebou ty solární panely, pod kterými pobíhají ovečky a vy je krmíte tvrdým pečivem je to fajn. Blekotáte jakési věty a jen si říkáte, ať vás ten beran nenabere ze zadu.

Když po vás vystartují husy lépe jak hlídací psi, to už není zas až tak fajn, ale díky bohu jsou za plotem.

Nejvíc si mě ovšem získala malá telátka. Přísahám, že vypadala jako z čokolády. Celá taková plachá, roztomilá a natahující se k vaší ruce v domnění, že by to mohl být cecík jejich maminky. Všechny, všechny bych si je vzala domů a mazlila bych se s nimi.

O ty fotografie se musím podělit, i když nejsou nijak profesionální a snad se mi i odpustí, že jsem je nefotila já, ale právě druhá studentka, která na tom projektu pracuje taky. To víte, já byla zabraná do drbání šešulek těch kouzelných stvoření, že na nějaké focení nebylo pomyšlení.
Práce na projektu nás čeká ještě zítra, tak jsem zvědavá, na jaká další místa se podívám.
Jsem ten typ člověka, co si snaží ze všeho něco vzít a tohle beru jako skvělé možnosti podívat se i tam, kam se třeba ne každý má možnost podívat. A věřte mi, že když člověk vidí, že i když roztřízení odpadu dá jakousi práci, že je to opravdu efektivní a pro budoucnost nesmírně důležité, takže třiďte, třiďte, třiďte a pokud někdo je i nadále naprosto slepý, tak bych mu přála, aby měl možnost nahlédnout na skládky a do třídíren odpadů.

Takže zítra ještě práce na projektu, v sobotu snad módní přehlídky v Praze s kamarádkou, dále pak musím pracovat na výtvarných tak i na normálních úkolech, plus zkusit zase trošku společenský žít. Také bych ráda něco mála napsala o přednášce od Beáty Rajské na které jsem byla včera a třeba napsat i pár řádek o případných módních přehlídkách.

Mějte se krásně, silně a usměvavě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cata Cata | Web | 10. října 2013 v 19:59 | Reagovat

Každá nová zkušenost se počítá! včetně míst, která navštívíš, ať je to sebemenší vesnička. Proto se do takových projektů zapojuji též :)

A chválím nový desing :)

2 Veri Veri | Web | 10. října 2013 v 20:13 | Reagovat

Určitě je to zajímavý projekt i zkušenost. :-)A ty telátka jsou hrozně roztomilá, kdybych je viděla, asi bych také zapomněla na focení :-D.
Těším se na článek o přednášce od B. Rajské :-)

3 sarush ef sarush ef | Web | 10. října 2013 v 21:39 | Reagovat

To je zajímavej projekt. A ty telátka jsou úplně roztomilý.

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 12. října 2013 v 8:31 | Reagovat

Telátka vypadají vážně roztomile :) Naštěstí se nám u baráku pár poflakuje, ale jsou za plotem, takže si je nemůžu pohladit :/

5 Katrin Katrin | Web | 30. října 2013 v 21:24 | Reagovat

Možná by ty návštěvy skládek mohly být povinné :) I když spíš než nevzdělaní jsou lidé líní, například udělat o několik kroků víc ke správnému kontejneru nebo pořídit si domu jeden odpaďák navíc.

6 DorothyEpict DorothyEpict | E-mail | 19. července 2017 v 3:39 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170718

7 FlossieKIB FlossieKIB | E-mail | 25. července 2017 v 14:09 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

8 FlossieKIB FlossieKIB | E-mail | 26. července 2017 v 1:23 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170725

9 AaauceGET AaauceGET | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 17:35 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

http://segwayverona.com/

10 DannyGat DannyGat | E-mail | Web | 12. srpna 2017 v 3:36 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

11 Avia777kt Avia777kt | E-mail | 17. srpna 2017 v 2:41 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

дешевые авиабилеты акции москва
недорогие авиабилеты москва ереван
купить дешевые авиабилеты +в симферополь
авиабилеты москва ташкент недорого
купить авиабилет дешево онлайн календарь

12 GeorgePrave GeorgePrave | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 14:37 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>правда о сетевом маркетинге mlm радислав гандапас, карьерный рост в сетевом маркетинге</a>

13 Larryquits Larryquits | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 15:51 | Reagovat

http://www.trip2horizon.com/component/k2/itemlist/user/1326011  ролики фильм   смотреть фильм бесплатно bobfilm  http://dlf.construcert.com/component/k2/itemlist/user/103530

14 BbnvChorne BbnvChorne | E-mail | Web | 21. září 2017 v 0:51 | Reagovat

bad credit loan payday loans payday lender bad credit loan - http://paydayvax.org/
poor credit loans <a href="http://paydayvax.org/">pay day loan</a> ’

15 VrbyOpepsy VrbyOpepsy | E-mail | Web | 21. září 2017 v 7:31 | Reagovat

student loan forgiveness - http://loansvtna.org/
personal bad credit loans <a href=http://loansvtna.org/>fast payday loans</a> ’

16 FfvAssene FfvAssene | E-mail | Web | 23. září 2017 v 1:00 | Reagovat

cialis low dose
<a href="http://cialisovnnc.com/">cialis</a>
cialis 100
<a href=http://cialisovnnc.com/>cheap cialis</a> ’

17 Fsvaftesk Fsvaftesk | E-mail | Web | 24. září 2017 v 19:48 | Reagovat

generic cialis cheap
<a href="http://retcialis.com/">buy cialis</a>
generic cialis 20 mg
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a> ’

18 BbnhExania BbnhExania | E-mail | Web | 25. září 2017 v 18:12 | Reagovat

real viagra
<a href="http://viagrakjkmn.com/">viagra online</a>
viagra no prescription
<a href=http://viagrakjkmn.com/>viagra</a> ’

19 Azsvstiple Azsvstiple | E-mail | Web | 26. září 2017 v 3:32 | Reagovat

cheap viagra generic
<a href="http://viagraonszb.com/">viagra online</a>
viagra pills uk
<a href=http://viagraonszb.com/>viagra</a> ’

20 Drvpbexpady Drvpbexpady | E-mail | Web | 27. září 2017 v 0:40 | Reagovat

brand generic online viagra - http://viagraonszb.com/
order viagra online without a prescripti <a href="http://viagraonszb.com/">cheap viagra</a> ’

21 LvvdVoiniA LvvdVoiniA | E-mail | Web | 27. září 2017 v 7:19 | Reagovat

what is viagra - https://viagraciom.com
female libido viagra <a href=https://viagraciom.com>cheap viagra</a> ’

22 Fvteemanna Fvteemanna | E-mail | Web | 30. září 2017 v 20:51 | Reagovat

direct online lender
<a href="https://loansonlinevaec.org">online payday loan</a>
getting out debt
<a href=https://loansonlinevaec.org>get payday loan</a> ’

23 Fwjjemanna Fwjjemanna | E-mail | Web | 3. října 2017 v 23:48 | Reagovat

what is a payday loan
<a href="https://paydayllae.com/">pay day loans</a>
personal loan bad credit
<a href=https://paydayllae.com/>payday loans online same day</a> ’

25 AlysonLui AlysonLui | E-mail | Web | 8. října 2017 v 20:27 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have loads of work to do next week month. Plus the university exams are approaching, it will be a stretch. I am already being nervous maybe I should <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-dog>this</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

26 VwebgBantee VwebgBantee | E-mail | Web | 11. října 2017 v 17:05 | Reagovat

cheap viagra canada - http://viagraonline-getonl.com/
cheapest generic viagra <a href=http://viagraonline-getonl.com/>order viagra online</a> ’

27 JtnbvbChaibe JtnbvbChaibe | E-mail | Web | 19. října 2017 v 18:33 | Reagovat

same day loan
<a href="https://paydaycnrs.net/">payday loans online</a>
payday advance loan
<a href=https://paydaycnrs.net/>loans payday</a> ’

28 Avito321Dilt Avito321Dilt | E-mail | 21. října 2017 v 15:56 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Рады будем предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

обманули на деньги на авито
восстановить заблокированный аккаунт на авито
публикация объявлений на авито за деньги
вложить деньги на авито
авито деньги под залог недвижимости

30 FfnhhjxMogipt FfnhhjxMogipt | E-mail | Web | 31. října 2017 v 21:53 | Reagovat

business cash advance loans
<a href="https://cashecbya.com">cash advance loans online</a>
bad credit history payday loans
<a href=https://cashecbya.com>get a loan</a> ’

31 VbsdxlGrith VbsdxlGrith | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 18:10 | Reagovat

loans - https://installmentsvfacr.com
cash advance near me <a href=https://installmentsvfacr.com>payday loans online</a> ’

32 FfnhbhjxMogipt FfnhbhjxMogipt | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 23:19 | Reagovat

payday advance cash america
<a href="https://cashrvyn.com">cash advance</a>
home loans people bad credit
<a href=https://cashrvyn.com>instant payday loans</a> ’

33 Jgeweppunrept Jgeweppunrept | E-mail | Web | 4. listopadu 2017 v 23:17 | Reagovat

generic cialis next day delivery
<a href="http://cialisovnsm.com/">cialis pills</a>
buy brand cialis
<a href=http://cialisovnsm.com/>cialis coupon</a> ’

34 Mbjmvkexpady Mbjmvkexpady | E-mail | Web | 6. prosince 2017 v 0:22 | Reagovat

viagra online prescription
http://vipnowed7.com/
viagra shelf life
<a href="http://vipnowed7.com/">viagra price</a>

35 LssnbdcExania LssnbdcExania | E-mail | Web | 6. prosince 2017 v 6:03 | Reagovat

viagra by mail
http://canadiannowv.com/
generic viagra rx
<a href=http://canadiannowv.com/>online viagra</a>

36 KdbccfErade KdbccfErade | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 13:50 | Reagovat

1500 dollar payday loans http://paydayloansonlinenow.us.com/
payday loan with <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>personal loans</a>

37 KdsnfErade KdsnfErade | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 23:06 | Reagovat

backers for payday loan opperations https://24hrspaydayloans.com/
small payday loans online <a href=https://24hrspaydayloans.com/>bad credit payday loans</a>

38 MlokmChorne MlokmChorne | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 2:05 | Reagovat

debt counseling https://1paydayloansonline.com/
debt help <a href="https://1paydayloansonline.com/">online payday loans no credit check</a>

39 DbewenEnvize DbewenEnvize | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 3:30 | Reagovat

cash now
<a href="https://paydayloanver.org/">payday loans online</a>
credit loan application
<a href="https://paydayloanver.org/">payday advances</a>

40 JtaxChaibe JtaxChaibe | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 0:54 | Reagovat

bad credit instant payday loans
<a href="https://badcreditnyrc.org/">fast payday loans</a>
advance loans
<a href=https://badcreditnyrc.org/>instant payday loans</a>

41 DsbgbEnvize DsbgbEnvize | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 14:30 | Reagovat

quick personal loans
<a href="https://bestbtpaydayloans.org/">payday loans online</a>
car loans for bad credit
<a href="https://bestbtpaydayloans.org/">online payday loans direct lenders</a>

42 Mcsfoego Mcsfoego | E-mail | Web | 10. ledna 2018 v 18:42 | Reagovat

does generic viagra work
<a href="http://viagraonszb.com/">buying viagra</a>
cheap viagra from india
<a href="http://viagraonszb.com/">buy generic viagra online</a> ’

43 Fwenaftesk Fwenaftesk | E-mail | Web | Pondělí v 3:54 | Reagovat

cialis 20mg generic
<a href="http://retcialis.com/"></a>
free cialis
<a href="http://retcialis.com/">cialis price</a> ’

44 Fndaftesk Fndaftesk | E-mail | Web | Dnes v 4:09 | Reagovat

lowest price cialis
<a href="http://haycialis.com/"></a>
cialis professional vs cialis
<a href="http://haycialis.com/">cialis online</a> ’

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama