Cesta za snem

Ukázka z MDK

4. března 2012 v 11:02 | Houp
Nedávno jsem Vám ukazovala ukázku z MPK (mojí první knížky, kterou se asi nepovede vydat, takže jí časem zveřejním na Ourstories). No a teď je čas vám představit malou uchutnávku z MDK (těm bystřejším dojde, že jde o Mojí druhou knížku.) Až ji dopíši, pokud ji dopíši, tak bych se s ní chtěla opět poprat v nakladatelstvích, uvidíme, jak se chytí nebo nechytí.

Takže tady máte první kapitolku, zatím "pracovní" název je "Dívka jménem smrt".

Přeji krásné, ničím nerušené čtení a doufám, že zanecháte i nějaký ten řádek v podobě kritiky. =D

Ukázka z MPK

1. února 2012 v 14:06 | Houp
Ahojda,

na návrh kykoo, která navrhla, že bych mohla ukázku své knížky zveřejnit tady jsem se zamyslela a nakonec proč ne, že? Pokud někdo bude mít zájem si jí přečíst, tak tady prosím...
a kdo ne... no nutit nikdy nikoho do ničeho nemůžu.

Je to moje první knížka, pro který mám "pracovní" název - "Úsměv čtyř andílků". =D

Knížku jsem napsala před asi rokem a půl, tehdy mi bylo 13 let, takže už i já si všímám těch chyb a nedostatků, přesto jsem líná cokoliv měnit.
Každopádně teď už Vás nebudu zdržovat a udělal by mi radost váš názor. Moc děkuji předem.

(Ehm... a ještě upozornění je to typicky netypický styl pro dívky, takže fantasy nadšeným klukům nebo holkám se to třeba nemusí vůbec líbit, nemusí padnout tkzv. do noty. I tak budu ráda za vaše názory a kritiku.)

31. 1

31. ledna 2012 v 14:05 | Houp
Co jiného napsat za název...

Asi bych se vám měla opět připomenout se svým snem!
Pro ty, co neví, mým největším snem je vydat knížku, no a protože nejsem příznivcem e-knih, ale naopak těch klasických, snažím se prosadit.

Momentálně čekám na vyjádření, měla bych se rozsudek dozvědět teď v únoru, takže uvidíme. Vím, že pokud chci něco dokázat, měla bych na té knížce makat, ale jsme dost líná, navíc se teď s velkými přestávkami věnuji psaní své druhé knížky, takže opravám a úpravám moc nedám... To bude i můj kámen úrazu, takže asi namelu, víte z čeho to mám. =D

Jako zapálený čtenář, jsem zaregistrovaná na stránce BookFan, a tam se rozjela diskuze právě o psaní knih, no a... někteří lidé si vyžádali ukázku mé knížky. Varovala jsem je, že žánr je mířený pro mladé dívky a také, že když mi bylo 13, ještě jsem to neměla v hlavě tolik srovnané, i když teď to také není žádná sláva, přesto se každým dalším napsaným slovem zlepšuji, takže jsem se musela za rok a půl vyhoupnout výš.

Některé názory mi už dorazily a velice mi pošimraly srdíčko krásnými slovy. ... můžu citovat...
....Máš pravdu, že je tam poznat, že jsi to psala ve 13, ale kdyby takhle každý ve 13 psal, pak by to byla asi velká paráda! :-)... to mi udělalo velikou radost. =D

...Sice to není můj nejoblíbenější žánr, ale tohle je pěkné a čtivé, určitě se to cílené věkové skupině a pohlaví bude líbit :]...

...Jako dárek pro sestru ideální, takže ve mně máš prvního kupujícího :]

Samozřejmě jsem dostala nějaké rady, takže jsem velice šťastná! :)) Každý takovýto názor mi udělá radost a hned se mi chce psát dál! Je to velice impulzivní.


Nehci se nikoho doprošovat, ale jsem ochotná poslat také nějakou ukázku, opravdu ale jen malinkou. Budu si vážit všech vašich názorů.


Špatný pocit

19. října 2011 v 8:45 | Kerol
Špatný pocit, který se mě zmocnil a tíží mě na srdci. Jako kdyby velký kámen se usadil na mé duši a já teď nmůžu myslet. Opravdu je to špatné?

Probírala jsem s internetem a sledovala české mladé spisovatelky a přemýšlela. Jejich díla jsou skvostná a mnoho lidí je čte. Příjde mi jako hřích, že jsem se odvážila svou knihu poslat do nakladatelství. Neměla jsem to přece jenom dělat... udělám si akorá ostudu. Vždyť se nemůžu srovnávat s jejich dokonalou tvorbou a nechci být jen "ta co vydala knížku, ale nikdo to nečetl". Je to děsivá představa.
...dnes už vydají knihu snad každému, a kvalita literatury tak upadá...
Co když budu jednou z nich... ta která ničí literaturu a lidé si nad tím budou trhat vlasy...

Další nával negativismu! Vážně se bojím té představy! Nejradši bych teď šla a roztrhala vše co jsem kdy napsala... Nejradši bych začala s novým štítem. Je to tak těžké...

(Ps: Mimochodem jsem si našla novou lásku. A to Two Steps From Hell! Poslechněte si je taky, protože vám zaručuji, že při jejich hudbě nezůstanete stát pevně nohama na zemi, ale dostanete se někam do Země magie, dobrodružství a neskobalé lásky. Odedneška je miluji!)

Zvedni hlavu a jdi dál

14. října 2011 v 21:21 | Kerol
Nejdříve musím napsat něco, co se mi stalo. Právě jsem si přečetla e-mail a ...
No nic...

Tak, co jsem to chtěla psát.
Ano... Cesta za snem.
Předešlí článek byl o Hladových snech. Sice to byl článek do jedné soutěže, ale nevadí. Můžu na to nějak ladně navázat.
Hladové sny byli o tom, že i sen nás může zničit. Když se na něco moc upneme většinou to nedopadne moc dobře. Jenže, co když si tu knížku vážně moc přeju? Jo tak to mi asi nezbyde nic jiného než to zkoušet dál.

Dnes jsem poslala další nabídku rukopisu. Nejvíce mě, ale zklamalo jedno nejmenované nakladatelství, které ani po dvou měsících nebylo schopné odpovědět. To i ty neznámější nakladatesltví mi byli schopni odpovědět, ač záporně. Tady se malinko pozná charakter.
No nic, jde vážně o to zvednou skleslou hlavu z dalšího neúspěchu a jít dál. Nevzádám se tak snadno. To rozhodně ne! A vy to taky rozhodně nevzdávejte.

Ps: Za chvíli si beru do ruky knížku a pak ukolébavka (Twilight soundtrack). Při ní se tak nádherně usíná.
Zdražení knížek

28. května 2011 v 21:27 | Kerol
Nevím, jestli se k vám ta zpráva donesla, ale knížky se prý začnou zdražovat, což i znamená, že se bude míň vydávat!
Já jsem touto informcí naprosto zdrcené, jelikož knihy jsou můj život, ale musím se přiznat, že si knížky většinou nekupuji ale pújčuji v knihovně, ale mě jde spíše o můj sen!
Vím, jsme s tím děsně otravná, a naivní, když v něco takového sním, ale v televizi říkali, že pokud knihy zdraží bude se vydávat mnohem míň, což pro mě znamená děsnou katastrofu!
Vždyť už takhle mám minimální šanci a teď, to už rovnou můžu rukopis zapálit a jít běhat nahatá na zastávku autobusu a pak skočit z mostu! To nebude už žádná naděje, a žádný sen!

Ach jo!

Cílová rovinka

3. dubna 2011 v 12:49 | Kerol
Pravidelný návštěvník tohoto blogu si mohl všimnout, že občas něco napíši o tom, jak si plním svůj sen a píši knihu. Jenže, má to háček. Ten sen z ní takto: "Napsat a vydat alespoň jednu knížku."
Takže abych se přiznala, splnila jsem si zatím pouhopuhou půlku svého největšího snu. A to, že jsem tu knížku napsala.
Opravdu! Trvalo to více než půl roku ale zvládla jsem to. Vlastně, když jsem dopsala poslední větu a napsala poslední tečku, zachvátil mě takový zvláštní pocit. Koukala jsem na monitor notebooku a nevěděla co dělat. Vlastně až po několika minutách mě pohltilo štěstí a já začala být neskonale šťatsná! Vždyť jsme si splnila půlku svého snu!
Jenže, jak už jsem se zmínila, háček je v tom, že to je jen půlka snu. No a já tak nějak nevěřím, že by mi tu knížku mohli vydat. I když zase si říkám, musím to zkusit, vždyť kdybych to nezkusila, na do smrti bych si to vyčítala. A to nesmím dovolit!
Protože si myslím, že ten kdo má nějaký sen tak by si ho měl splnit a ne seďět na zadku a říkat si Co kdyby, jak kdyby! SVůj sen by jsme si měli uskutečňovat sami!
Ale je pravda, že na splnění té durhé části není zapotřebí mě ale nakladtelů. Takže snad... doufám... ale i kdyby to nevyšlo, myslím že bych to nevzdala. To rozhodně ne! Mám před sebou ještě spoustu let na to abych napsala a vydala knížku ne?

Teď mě čeká ještě malé dolaďovaní, což jsem pojmenovala cílová rovinka. Budu vyhlazovat nedokonalosti a než odjedu do lázní (12.4) tak to pošlu nakladatelství.

Jdu psát!

23. ledna 2011 v 12:42 | Kerol

Chtěla jsem na blog ještě něco přidat, ale brácha mě vyhazuje s Pc takže bohužel to napíši jindy. Teď asi půjdu psát již dvanáctou kapitolu z mojí knížky a taky se podívám na učení! Jelikož je nové pololetí a já mám možnost si vylepšit výsledky!

Takže zatím papa Vaše Kerol

Můj sen!

28. srpna 2010 v 11:00 | Kerol
Můj sen! Každý má nebo by měl mít svůj sen. Ať už je to sen o slávě, o bohatství nebo sen o dosažení vrcholu v kariéře. To jsou takové ty typické životní sny.
Můj sen je ale vcelku prostý. Moc bych si přála napsat a vydat knížku. Mám bujnou fantazii, myslím, že jsem dobrá i v češtině, ale nejdůležitější je mít námět (příběh) knížky.
Tenhle sen mám asi už dva roky,od té doby co jsem začala navštěvovat knihovnu. (Miluji četbu!) Od té doby jsem napsala pár pohádek, pár kratších příběhů. Poslala jsem jeden do soutěže ale tam jsem nevyhrála, ale byla jsem pozvána na to předání a tam prý zvou jen pár soutěžících. Ve škole také píšeme slohovky, a příběhy do soutěží. My máme velice dobrou učitelku na češtinu, která je stará a na český jazyk velice chytrá. Takže pro mě byl obrovský úspěch, když se rozhodla poslat jeden můj příběh do soutěže. Ani nevím jestli se to už vyhodnocovalo ale i kdybych nevyhrála byl pro mě jenom úspěch to že se to poslalo.
Před prázdninami jsem se rozhodla pro napsání knížky. Nejdříve mi dost trvalo než jsem vymyslela příběh knížky. Sice mě jich spoustu napadlo, ale nemůže se psát hned první nápad. To ne! Myslím, že až v půlce července jsem vymyslela dobrý nápad (no tedy doufám). Nebudu vám sem zatím psát o čem to je, protože vím, že to ještě během psaní pozměním. Což se mi už stalo. Na začátku psaní to bylo jiné než těď když už mám tři kapitoly a vymyšlenou celou knížku.
Nevím sice co budu dělat až to dopíšu (ani nevím jestli to zvládnu) ale můj sen je napsat a VYDAT knížku. Takže by bylo docela dost dobré kdyby se jednou vydala.
Někdy bych vám mohla zkráceně povyprávět o čem knížka bude ale už teď můžu zaručit, že to bude na způsob dívčího románu.
Prosím, prosím ať se mi to povede! Vím ale,že vyplnění snu je jenom a jenom na mě. Ostatně všechny vyplnění životních snů lidí je jenom a jenom na nich samotných. Nikdo přece nemůže čekat, že to někdo za něho udělá!
Vaše Kerol
 
 

Reklama