Maluji a Kreslím

Pohled pod mou ruku

11. září 2013 v 14:23 | Houp


Řekněme, že poslední doba mi nedobíjí baterky, tak jak jsem zvyklá. K tomu správná podzimní chřipka a připadám si jako ploužící se bílá paní v troskách hradu. Snažím se hledat optimismus, vím, že to vždycky dokážu, ale tentokrát se mi to moc nedaří. Už to trvá skoro měsíc. I když občas nastane světlá chvilka. (Třeba jako výlet na Arcolor 2013)

Sotva klepu prsty na klávesnici a tak jen přidám nějaké fotky mých čmáranic za poslední dobu. Tím, že nemám sílu ani energii tak jsou to opravdu jen takové patlanice, když zrovna mám chuť vzít tužku nebo štetec. Všechno co tady můžete vidět, můžu později využít pro lepší výtvory. Berme tohle jako skici. Skici použitelné jak pro propracovanější malbu na větší formát nebo pro lepší módní kresbu.

Ty dva módní návrhy, to jsou prvotní kresby, které ještě propracuji. Je to úkol do školy, který by údajně měl být jízdenkou do Francie... ale o tom už se namluvilo tolik a zatím se nic nestalo. I tak na tom hodlám pracovat. Jde o netradiční materiál, takže je s tím dost omezená práce - jen abyste rozumněli, že z toho nemůžu vytvářet všelijaké pokusy hokusy a honosné róby vystřižené jak od Oscara de la Renty nebo od Johnna Galliana.
Podrobnější informace chci také ještě držet pod pokličkou, takže se toho tentokrát moc nedozvíte.


(Západ slunce nad fialovém údolím - tempery, uhly)


(Ranní mlha nad Kladenskem - tempery - inspirace jednoho mlženého rána při cestě do školy.
Využiji pro lepší a propracovanější malbu - doufám teda.)


(Slečinka - tužka)(Skici - pastelky, fixy + ukázka použitého netradičního materiálu)

Měla bych skicovat pořád. Tedy říkají nám to neustále ve škole a myslím, že na tom něco bude.
V poslední době se mi neustále hlavou motají nejrůznější návrhy a nápady, ale nejsem schopna je přenést na papír a to je tak ke vzteku! :D A nevím jestli je to kvůli lenosti, neschopnosti a bůhvíhočeho ještě.

Taky tak přemýšlím, že bych si měla vytyčit cíle v tomto školním roce, tím i smetu rovnou jeden cíl a toť: Věnovat se více svému blogu.

Zatím se loučím z marodní postele.

Hoďte jedním očkem sem.

16. července 2013 v 17:00 | Houp


Na vědomost se dává: Zděste se těmito amatérskými hrůzami, jen proto aby vaše duše mohli v klidu žít, že Houp stále žije, svůj blog nosí ve svém srdéčku pořád, jenže právě pečlivě posiluje svou kosterní soustavu v ústavu, který si nechá říkat "Lázně". Je tomu už tak.
Velkolepými díly bych toto nenazvala ani kdyby mi přiložil Jack Rozparovač kudlu pod krk. (Což by se asi nestalo, protože nejsem prostitutka z roku 1888 -_-)

Každopádně jsou to skicy, kresbičky a malůvky, většina z plenéru. Ty figurálky mi odpuste, jsou to moje první kreslené podle skutečných modelů. Samotné učení přijde až od září, kdy před nás nastoupí armáda naháčů a my budeme zachycovat anatomické zajímavosti jejich těl. Zatím je to jen hokus pokus. Za těhotnou paní učitelku jsem byla docela spokojená, až na ten obličej.

Kritiku klidně palte do mě plnou náloží. Zahrajte si pro jednou na kovboje ze západu a vystřílijte na mě svou zásobu kulek. Sama bych tam našla mnoho chyb a věcí, které udělat lépe. Ach jak já se ráda něčemu učím a zlepšuju. (To nemá vyznít jako ironie, ale jako holý fakt. Na to vemte jed!)

(Ehm asi bych neměla pít cocacolu a energy drink v jednom dnu, protože mám pocit, že jsem trochu naspeedovaná, takže píšu bláznoviny. Ehm Ehm ale docela příjemný pocit si po dlouhé době takhle hrát se slovíčky, skládat A za B a tvořit větičky. Ach, jak mě to chybělo o.O )

Teď už obrázky. Chichi.

Doufám, že jste nevyděsili sousedy, když jste s křikem klikli na křížek vpravo nahoře.

(Pozn.: Článek je přednastavený, protože v tuto dobu jistě poctivě cvičím - jak už jsem psala. Také pevně doufám v to, že v tuto dobu už budu mít něco nakresleno v lázních. Protože když už sebou táhnu celou tašku plnou jenom čtvrtek, pastelek, uhlů a pastelů, tak doufám, že mi to k něčemu bude a já se vrátím s nějakými výtvory.)

Mějte se blaze a užívejte si prázdninových dní.

Tankista

25. května 2013 v 11:29 | Houp

Blog zeje poslední dobou prázdnotou, ale bohužel se nedá nic dělat. Ve škole byl tento týden parádní frmol, ale naštěstí první část klauzur mám za sebou. Sice z výsledku nejsem úplně nadšená, vím, že bych to uměla zvládnout i líp, ale bylo mi řečeno: "Uvolni se!"
Prý je u mě vidět napětí, takové to soustředění a moc přemýšlím. No jo no...
Ale díky tomu, že jsem ukecaná jsem si polepšila u obhajob a dopadla dobře.
Zvláště jsem získala body k dobru za teoretickou část, kdy jsem prý jako jediná splnila zadaní. (I tak jsem měla pocit, že bych to zvládla líp :D) Jsem strašná!

Každopádně se toho kolem mě děje opravdu dost, ale radši budu držet jazyk za zuby a nic předem nevykřikovat.

Přidávám fotku práce, která je ve větším formátu jak A1 a musím říct, že to byla piplačka. Předlohou mi byla stará fotografie mého dědy. Podobné mu to není, ale všichni se schodli, že když se předloha schová, tak z toho nakonec vznikla docela dobrá malba. Hlavně, když si uvědomím kolik mi to dalo práce a hodin času, tak si říkám "UF", že to už mám za sebou.

Na živo to samozřejmě vypadá o něco líp, jak na fotce, tak prosím mě neukamenujte. ;) :D


A druhá fotka je jenom tak... pro zaplnění plochy. Je to dokreslený návrh jedné sukně. Inspirace byla geometrií, řeckými meadrami, a hlavně jsem se snažila, aby to bylo možné nosit i v běžném životě. Teda pokud se bude jednat o ženu, která nebude moc upnutá a bude sázet jen na černé koplety.Přeji krásný víkend a snad se mi podaří se sem dostat častěji.


Ve spolupráci s Múzou

30. ledna 2013 v 17:00 | Houp

Múza se objevuje jak se jí zlíbí, ale většinou se zjeví, když dostanu z vnějšího okolí nějaký ten impulz a pak to jede... Třeba tentokrát mě popadla múza, když jsme se ve škole bavili o tom, že v druhém pololetí budeme šít sukně! Samozřejmě nejsme krejčí, ale studentky návrhářství, takže ty sukně musí nějak vypadat a být originální. A tak jsem si sedla a vymýšlela.

Učitelka má představu něco ve stylu kontrastu. (Černá - bílá, dlouhá - krátká, světlá - tmavá...)
Mě se docela zalíbil kontrast ve stylu geometrických a organických (přírodní) motivů. Takže jsem si něco načrtla, dále jsem pak prohlížela časopisy a různě kombinovala, hledala a čmárala.

Na fotografiích se vám tudíž naskytne pohled na mou pracovní plochu, kde se učím "tvořit". Není to nic světoborného, ale nevzdávám se naděje, že se to časem zlepší.

Tu dolejší tvář, kterou spatříte, to je prosím tvář, která by měla patřit k "modelce", na kterou jsem chtěla obléci (nakreslit) své návrhy, ale zatím jsem se k tomu nedostala. Tak máte zatím vyfocenou jenom hlavu. :D

Snad se bude líbit.
A Vám přeji, abyste přežili ve zdraví zítřejší vysvědčení.
;)

Pletenina, tkanina a křeslo

22. ledna 2013 v 15:40 | Houp

Kdo nerad chlubily, ať si zavře oči a popojede o kousek dál :D
Nejde o to, že bych se chtěla pochlubit, spíš podělit o tu obrovskou radost, kterou mám. Možná si někdo z vás všiml, že minulý týden jsem byla vybrána jako Blog dne pro pondělí. Výskala jsem radostí jako malý harant. (Vlastně já jsem takový šestnáctiletý harant!) Byla jsem pohoštěna neuvěřitelným počtem komentářů a návštěv. Komentáře nespočítám, ale návštěvnost za mě spočítal Toplist.

Ten malý matematik celkem spočítal, že za ten týden mě navštívilo 1443 návštěv! Což se snad nikdy nepovedlo!


Denní maximum bylo 277 lidí a to se tak stalo právě v pondělí! Jsem neskonale vděčná. ;)

Překvapení pokračovalo...

Když jsem totiž přišla další pondělí, tedy včera na Blog.cz, málem jsem dostala další srdeční záchvat, a to právě protože se objevila má tvorba na pohyblivém banneru, který čtenáře informuje o různých článcích! Nikdy mě nenapadlo, že bych se tam mohla objevit, a pokud ano, ne hned tak brzy! Byl to šok! Za který jsem byla a pořád jsem vděčná.

Příšlo mnoho lidí, ale já spíš než z toho vysokého počtu, bych byla ráda, kdyby se v té kupě nárazových čtenářů, vycedila nějaká malinká skupinka, klidně i človíček, který by se sem rád vracel. Za to bych byla moc vděčná... tak uvidíme. Samozřejmě jsem ráda i za současné pravidelné čtenáře. Líbám vás na tvář!


Teď už ale k pletenině, tkanině a křeslu!

Jde o kresby, poněkud méně zdařilé. No nic... učím se.
Pletenina a tkanina, to jsou dvě rychlo kresby, které jsem měla udělat na hodiny Textilních materiálů. Bereme totiž zrovna pleteniny, a tkaniny jsme dobrali. Takže šlo o ztvárnění toho rozdílu, jen jestli máme tušení, jak se tkanina a pletenina chovají na těle.

Pokud by někdo měl dotaz, ne takto postavy ještě neumím, tyto bylo vytvořeny pomocí šablonek.

U muže s pleteninou jsem zvolila infantilní pletený svetr se sobíkem! Ten svetr, který se vrací zas do módy.

U ženy s tkaninou jsem si předstatovala lehké večerní šaty, strohé, ale elegatní.
Křeslo... budu tleskat tomu, kdo vůbec pozná, že jde o křeslo.
Měli jsme dnes výtvarné ateliéry a měli jsme za úkol uhlama kresli křeslo s takovým polštářem tampónového tvaru. :D
Musím říct, že zpočátku to vypadalo lépe, přijde mi, že dalším a dalším kreslením jsem to zvrtala. Tak křeslo jsem zkoušela poprvé, třeba příště bude lepší. Může mě utěšovat fakt, že jsem nebyla nejhorší ve třídě. (To snad u nás ani nejde.)


Přeji krásný zbytek dne, a mnoho štěstí při zkouškovém a písemkách ať máte na vysvědčení samé dobré známky.

Jen pár obrázků a fotka Čtvrtka

10. ledna 2013 v 17:58 | Houp

Aby to tady nezelo prázdnotou přidávám fotografie mých posledních výtvorů z domácího prostředí. To co tvořím ve škole - věřte, že to byste vidět nechtěli. ;) Každopádně tady mám nějaké takové obrázky pro mou zábavu a na práci pro štetce. Dále je pak tady růžička, kterou jsem dělala už před delší dobou.
(Fotografie ani nejsou nijak upravené, bohužel, ale teď je to tady poněkud hektičtější, takže je to jenom takto.)

A jako poslední přidávám fotografii papouška Čtvrtka, který je náš nový nalezenec a nám by moc pomohlo, kdybychom věděli, co za druh papoušek on je. Takže pokud se někdo vyzná v papoušcích nebo tak, byla bych neskonale vděčná, kdybyste mi poradili. Děkuji a pokud víte o někomu komu uletěl papoušek před asi třemi měsíci z okolí Kladna nebo středočeského kraje, tak ať se na tuto fotografii také podívá. Moc děkuji.


Země modrého slunce

2. ledna 2013 v 12:53 | Houp

Jak na Nový rok, tak po celý rok?

Tak jestli toto platí, tak jsem nahraná. Protože starat se o svého ožralého a poblitého brášku už vážně znovu nechci. I když zase na druhou stranu to byl super Silvestr!

Když si ještě představím, že bych po celý rok malovala na malířská plátna - Jo tak to bych neprotestovala! To by se mi líbilo!

K Vánocům jsem dostala 6 malířských pláten a pořád jsem si lámala hlavu, čím bych začala. Měla jsem nutkavou touhu to zkusit a protože si říkám, že mít strach z plátna je hloupost, tak jsem popadla štětce a začala! Já hloupá si rovnou vzala to největší plátno, které jsem dostala a možná někdo řekne, že jsem ho i hloupě zohyzdila. Ale já toužila si to zkusit a tohle plátno se mi nejlépe hodilo na tuhle malbu.

Na malbu Země modrého slunce!

Pravda, podle mě by to každý druhý dokázal stejně a třeba každý desatý by to uměl i lépe! Ale což... Já jsem spokojená! Je to takové jednoduché, milé a na pohled příjemně hřející (takový pocit mám asi díky té oranžové a žluté).

Přeji mnoho štěstí a zdraví v Novém roce 2013.
Aby ta 13 na konci, byla šťastná, přinesla nám Všem úspěchy,
přinesla odvahu, štěstí a naději pro lepší zítřky.
Nikdy není pozdě něco udělat... něco změnit.

Posedlá kreslením

25. prosince 2012 v 16:15 | Houp

Procvičuji základy


Dnešek jsem celý strávila u stolu s tužkou v ruce. Chtěla jsem využít všech těch dárků (článek už zítra v 15:00) a tak jsem začala kreslit. Mám doma tři příručky o kreslení a ještě jsem jich pořádně nevyužila a teď nastala jejich chvíle. Vzala jsem příručku o zátiší a začla...

Obrázky jsou s pomocí knížky, takže možná některé vypadají lépe než můj normální průměr v kreslení, ale některé jsou i méně povedené! Třeba sklenička a růže, tak ty jsem se snažila kreslit bez pomoci příručky - jak to dopadlo uvidíte zde.

Jsem ráda, že se mi zase vrátila chuť do kreslení!Rozpracovaný Sweeney

1. prosince 2012 v 11:01 | Houp

Toto není Sweeney Todd - ďábelský holič! Tohle je Sweeney Matador - ďábelský kadeřník! Neboli to, co vznikne díky jedné bláznivé třídě a díky naprosté hluchotě.


Chtěla jsem původně psát o Karnevalu, který se včera konal v tanečních, ale jelikož jsem měla taneční nehodu a spadla hezky česky na zadek a přisedla jsem si k ruku, tak tady ječím bolestí a stěží napíšu pár těchto článků. Takže bohužel jsem nucena článek napsat až někdy jindy a dát Vám sem svou rozdělanou práci na portrétu Sweeneyho. Podobné mu to skutečně není, ale zas musím říct, že to zatím vypadá jako můj nejpovedenější portrét. Protože na portréty jsem vážně ANTItalent. :D


Podobu najdete jen těžko ;)
Místo hry najdi 5 rozdílů, by se tohle mohlo jmenovat najdi 5 podobností.
Zatím se s vámi loučím, odcházím trpět a uždibovat těsto na vánoční cukroví.

Návrhy Pozvánek a PF

5. listopadu 2012 v 16:46 | HoupKdyž chodíte na školu, která je šedesát let stará a chodíte do jediného uměleckého oboru na celé této škole, tak je dost pravděpodobné, že Vám dají za úkol vymyslet pozvánky na oslavu 60. výročí školy.

Přiznám se, že mě to nenadchlo, protože se nikdo nedokázal dost dobře vymáčknou, co přesně chce mít na té pozvánce. Takže první návrhy byly s prominutím ohavné! (Myslím ty mé) Až teď jsem nějak vytušila, co si tak kdo představuje a něco málo jsem vytvořila. Je toho méně, než by mělo být, ale třeba ještě něco vytvořím.

Nejvíce si musím pochválit ty, které se objevují na druhé fotce. Na těch jsem se nejvíce nadřela a přijde mi to jako dobrý nápad - teď ještě uspět ve škole u učitelky. Ale vaše názory uvítám, co člověk to jiný názor. Každopádně jsem využila loga a u druhého jsem využila motivu a barev školy. (Motiv i barvy vychází ze dveří, které jsou pro naší školu velice specifické, díky své modré barvě a červených kruhů, které vypadají jako námořní okénka! :) A že těch dveří je tam požehnaně!)

PF budu muset ještě dodělat, ale upřímně mě nic moc nenapadá. Podle učitelky není PF Nový rok, je to celý ten rok, přání do celého toho roku, neměl by tam být žádný text typu "Vše nejlepší do Nového roku...blabla". Mě se tam nechce dávat nic se Santou, protože jsem zásadně proti tomu... no a celkově je docela složité (nebo alespoň pro mě) vymyslet něco originální a esteticky dobře vypadajícího.

Snad do zítra ještě něco vymyslím. Do toho ještě musím stihnout napsat slohovku na olympiádu z českého jazyka. (Asi budu psát o spermii! ;D No snad to bude lepší než ta moje předchozí slohovka, která byla o rybičce.) Možná Vám sem nějaké ty své slohové práce dám, abyste si také něco početli, když zrovna kouzlím s propiskou! (No hlavně abyste se mohli zasmát.)

Teď bych měla jít oloupat brambory a do toho musím kontrolovat klec, jestli do ní nepřiletěl papoušek.
(O tom zase až jindy, článek napíšu o něm, až jestli se podaří ho chytit nebo ne. Zatím jen můžu říct - ne není to krádež papouška, ale záchranná akce, aby v zimě neumrznul. ;))

Já se tedy prozatím loučím a přeji krásný den, pevné nervy do zbytku týdne a silné nervy.
1. Paspartování a designblok

4. října 2012 v 16:21 | Houp


,, A mám to za sebou, své první paspartování v životě. Že to není nic výjimečného? To asi ne, ale i tak... Pro mě to bylo rozhodně zajímavé a taky dost časově a celkově náročné.


Nejdříve jsem musela nakreslit kresby, vzít černou čtvrtku (35 korun za kus) a pěkně si naměřit rámečky, které jsem pak musela vyřezat - což není taková legrace, zvláště pro mě. Takže výsledné dílo bylo lehce křivolaké ale nakonec bylo učitelkou pochváleno a oznámkováno pěti jedničkami (co obrázek to známka a nakonec za celkové dílo).


(Křivě to je, ale na fotce je to ještě křivější, protože jsem to podivně vyfotila.)

Každopádně momentálně máme v ateliérech rozdělané jeskyně a budeme tvořit pečetní razítko. Učitelka se podle mě snaží propojit dějiny umění a výtvarnou přípravu, což je dost zajímavé. Člověk alespoň pořád nemusí kreslit a malovat, ač to mi moc nevadí. Ještě aby jo... :)

......................................................................................................
Designblok 2012
V rámci školy jsme se opět vydali do Prahy. Za tu dobu, co chodíme do školy, jsme jeli do Prahy již třikrát. Pro mě naprosto perfektní spestření učiva. Každopádně Designblok, kdo nezná, ať se podívá, protože to stojí za to! Móda, design, nábytek a nejrůznější vychytávky jsou rozprostřeny po Praze a za ty peníze to opravdu stojí, protože to není ani taková obrovská pálka!

Nicméně, se školou moc nebyl čas si vše prohlédnou a jelikož máme náramky, které umožňují vstup po celou dobu trvání akce, tak se tam vydáme s kamarádkou/spolužačkou i v sobotu. V plánu máme nějakou tu módní přehlídku a když se poštěstí půjdeme se podívat na přehlídku Kláry Nademlýské. To vše je ještě ve hvězdách a to se teprve ukáže.

Rozhodně kdo nebyl, vřele doporučuji!
........................................................................................................


A co dělám já? Chodím do školy, kde mě to pořád ještě baví (to musím zaťukat). Docela mi vychází dobré známky (ještě jedno zaťukání), ale i to se určitě brzy změní. Také mě neuvěřitelně bolí záda. Musela jsem si něco skřípnout, protože mám problém sedět, ležet a tudíž spát a včera jsem chvílema nemohla dýchat. Vážně parádní! Snad mě to brzo přejde a nebo to alespoň přežiju, než se dočkám návštevy u doktorky.

Teď se zase loučím a mějte se krásně.
Louka plná vlčích máků - malba

23. srpna 2012 v 10:27 | Houp

"Myslím, že tohle je jeden z tvých nejvíc abstraktních obrázků," pronesla moje kamarádka nad tím to obrázkem.


Myslím, že má pravdu, protože já mám ráda konkrétní věci a miluji smysl pro detail, i když ne vždy mi to vyjde. Mám ráda, když si můžu vše vymalovat a vykreslit, ale v tomto případě jsem se nechala malinko inspirovat dokumentem o Van Goghovi. Ne že bych se ho snažila napodobit, ale on prý měl rád "hutné" barvy, tedy málo ředěné vodou. Přesně jako to mám ráda já. V tom dokumentu se zmínily, že někdy dokonce maloval rovnou z tuby. To jsem si chtěla zkusit a pro tento pokus mi přišla ideální louka plná vlčích máků. V případě tohoto obrázku jde sice poznat o co vlastně jde, že je tam jakási louka, vlčí máky, v pozadí jsou zřejmě stromy a nějaké hory. To ano... ale vše je v takovém neurčitém tvaru. Lehce odfláklé a to byl záměr. :D Takže to může vypadat jako lehká abstrakce.

Je to takové ... podivné... možná se Vám to nebude ani líbit, ale já jsem si malování užívala. Zvláště na těch odstínech trávy jsem si pohrála. Květy vlčích máků jsou vymačkané ťupky rovnou z tuby. Vytvořilo to takové "bodlinky", které dokonce píchají, když přes ně přejedete prstem. ;)

Myslím, že mám ještě, co trénovat, ale to vím, a vůbec mi to nevadí. ;)
Jsem na světě abych se učila, rostla a milovala.
Ráda budu, když vyjádříte svůj názor a kritiku také unesu.
A že se tady v tomto případě můžete s kritikou vyřádit.

Hrátky s photobucketem

19. srpna 2012 v 17:34 | Houp


Po dnešní prozvracené noci jsem ráno vypadala vážně krásně. Naštěstí nejsem nemocná, jen mi nesedlo nějaké to jídlo... Upřímně bych tento zážitek nezařadila do TOP 10 nejlepších zážitků, které se mi staly o prázdniny. Ale beru to tak, že jsem ráda, že nejsem nemocná. ;)

Dnes jsem se asi tak hodinku věnovala malbě krajinky. Řekněme, že jsem se nechala malinko nakopnout, když jsem se dnes dívala na dokument o Van Goghovi. Neřekla bych, že jsem se ho snažila napodobit, spíše jsem se nechala motivovat, abych ještě více malovala, aniž bych se soustředila na detaily. Zkusila jsem si teda krajinku, která vypadá jako louka plná vlčích máků. Však já sem ten obrázek později dám, tak pak budete moci posoudit sami.

Ale v tom to článku chci ukázat to, co vznikne, když si vyfotím všechny své módní návrhy a pak je vložím na photobucket. Vzala jsem to jako prevenci proti nudě a jen tak si upravovala... nakonec z toho vzniklo toto a já nemohu říct, že by se mi to nelíbilo. Ale zbytek posudků a připomínek nechám na vás. ;)

Neupravovaný originál:


Upravená verze:


2. Upravená:


Neupravený originál:


Upravená:


Neupravený originál:


Upravená:


Kresba - portrét domorodkyně

10. srpna 2012 v 17:47 | Houp

Tužka je můj přítel a tempery nepřítel!

Tempery jsou můj přítel a tužka nepřítel!


Tak přesně tyto dva názory se mi měnily, podle toho jak se mi zrovna dařilo a nebo nedařilo. Spíše nedařilo. ;) Převážně před talentovkami, které proběhly v lednu tohoto roku jsem si fandila více s tužkou, po talentovkách se to otočilo. Kresbě jsem stále nemohla přijít na kloub, ale myslím, že už se něco rýsuje... Možná už jsem si nějaké ty triky zvládla vtisknout do ručky čmáralky. Neříkám, že jsem světoborník, jenom stačí když se podívám vedle k blogovým sousedům a jsem ujištěna, že v kresbě mám stále, co dohánět, ale dnešní dílko považuji za svůj úspěch.

Strávila jsem nad tím něco kolem dvou hodin a jak jsem se blížila ke konci, měla jsem pocit, že se krok od kroku zlepšuji. Nejvíce to tedy odnesl obličej se kterým jsem začínala. Na portrétu černošské domorodky můžete najít i nějaké ty chyby a nebo nedostatky, které by šli vylepšit ale já jsem na sebe docela pyšná! Rozhodně je stále co trénovat. Abych pravdu řekla, přijde mi, že kresba vypadá lépe naživo než na fotce, ale snad mě za to neukamenujete.

Pracovala jsem s předlohou.

Formát: A4
Kresleno: Obyčejná tužka s pomocí vatových tampónků a štetečků do uší
Čas: cca 2 hodiny
Moje spokojenost? 4/5

Snad se někomu zalíbí.
Pro jedno kvítí slunce nesvítí - aquarelové pastelky

5. srpna 2012 v 16:01 | Houp

"Někde v nás vždy zůstane malá radost - jsou totiž i květiny, které rostou i v zimě."


Ale pro naší radost je momentálně léto. Slunko svítí, nebe se modrá, ptáci se radují a krásné květinky zdvihají své rozkvetlé hlavinky k té kráse světa. Byl by skoro až hřích si nějakou tu květinu nezkusit nakreslit. Nejsem sice žádný Picaso, ani Monet, ale když má člověk pro něco vášeň, tak si myslím, že to nevadí.

Kreslila jsem květinu z mamčiny zahrádky, ale zaboha jsem z ní nemohla vypáčit o jakou květinu se jedná. Nebyla bych to ale já, abych si pro ni nějaký ten název nevymyslela. Pomocí googlu jsem si pro ni vymyslela jméno - latinsky Spes aestas, neboli Naděje Letní. Líbí?

Obrázek sám o sobě má dost nedostatků a věřím, že jsou zde lidé, kteří by to zvládli lépe, ale jsem se sebou docela spokojená. Sama za sebe bych si pochválila barevnost okvětních lístků. Kreslila jsem to na A4, pomocí aquarelových pastelek po dobu asi hodinky a půl.

Snad ta práce stála za to a alespoň někomu vykouzlí malou naději a nebo jen úsměv na tváři.

Nic neříkajíc..

16. července 2012 v 11:50 | Houp

Neměla jsem myšlenku, neměla jsem vizi.. ani nevím, proč jsem to malovala. Ale prý není důležité mít myšlenku, ale to, že jsem vstala z postele a udělala to.. Co si o tom pak myslím, je prý vlastně jedno a vy si o tom můžete také myslet, co chcete..


Neměla jsem zrovna nejlepší náladu. Hlavou se mi honily všelijaké myšlenky a bylo to skoro k nevydržení. Ještě chvíli bych takhle ležela v posteli a hlava by se roztříštila, jako kdysi mámina oblíbená váza. Musela jsem s tím něco udělat! Když v tom jsem uviděla svůj malířský pult a něco mě k němu táhlo. Řekla jsem si, že když už mít špatnou náladu, tak aspoň při tom něco dělat!

(Ne) obrázky uhlíkem

5. června 2012 v 12:00 | Houp

Vytáhla jsem ze staré krabice ještě malé zbytky uhlíků a řekla jsem si, že něco zkusím zpatlat. Na kresbě s uhlíkem se mi líbí, že se dobře stínuje a kresba je docela rychlá. Naopak nesnáším to, že jsem tak nešikovná a vždy si to rozmažu a zkazím.

Kreslila jsem to tento víkend, kdy jsem měla docela kreslící náladu a na papírech vznikly celkem tři obrázky. Tady Vám ukáži jen dva, jelikož ten třetí je do jiné sekce a dám ho sem až později.

Snad mi dáte rady do budouctna, co ještě zlepšit.

Jen podotýkám, že ten druhý obrázek je malován trochu ze spoda. Seděla jsem pod skříní a malovala to, co bylo na ní. :D Snad poznáte obojí , co jsem měla v plánu vykreslit.


více v celém článku

Černobílý západ slunce

7. května 2012 v 10:00 | HoupI ona má svůj příběh - tempera

17. března 2012 v 17:59 | Houp
Prošla jsem si tím, že jsem chtěla svou hnědozu hřívu změnit na červeno. Nakonec to neklaplo, ale tak mě napadlo, že když ji nemám na hlavě... mohu ji mít i na papíru. Nemalovala jsem sebe, ale víte, prostě mám slabost pro červené vlasy a tak jsem si našla obrázek... vytáhla jednu A4 a pak malovala...malovala a malovala.

Musím říct, že mi to trvalo asi 5 hodin. Včera večer asi dvě a dnes ten zbytek, i když to možná bylo ještě dýl... Při malování moc čas nevnímám. Jen vím, že jsem se to snažila udělat co nejlepší, abych na sebe mohla být pyšná.

A víte co? Jsem! Protože ty nervy, úsilí a čas mi za to stál. Měla jsem chvíli, kdy jsem myslela, že to zmuchlám a kopnu do kouta. Nebylo to během malování vždy růžové, ale nakonec jsem to dokázala, a možná se tam najde několik chyb, zvláště ty tváře mi daly zabrat, ale nakonec... víc bych s tím už neudělala a jsem pyšná na to, co jsem namalovala. Aspoň, že to vypadá jako člověk, jako žena.

Malovala jsem podle takové předlohy, kterou jsem si vyfotila, a pak jsem malovala podle mobilu. Tady je ta předloha.


Je fakt, že jsem si to dost předělala na svůj styl a do něčeho nového, aby to nevypadalo úplně přesně. Nechci poslouchat kecy o tom, jak někoho nebo něco kopíruji. Prostě to co vzniklo je MÉ! :)
Děkuji předem za všechny názory.Nekopírovat!!!

Ženské křivky

26. února 2012 v 13:04 | Houp

Jelikož se docela dost nudím, tak si maluji. Tentokrát jsme vzala předlohu ve své oblíbené Joyce a našla si tam takovou paní/slečnu... to nevím. Měla předvádět spodní prádlo a já si říkala, že bych měla vychytat ženskou postavu, abych toho pak mohla využít při navrhování. Je to moje prvotinka taková....

Prosím, vaše názory si ráda poslechnu, ale odpusťte si, že to vypadá jako kdyby měla srolovaného pinďu mezi nohama nebo, proč má tak malý prsa. Tyhle komentáře jsme si už vyslechla od svých kámošů... :D :)

Je to menší rozměr než A4, je to malováno pastelkami podle jedné předlohy. V obličeji to není vůbec podle originálu, takže by jste se předlohy nedohledali.

Tak snad se to bude líbit...Útes

19. února 2012 v 13:50 | Houp
Tak jako napoprvé...

Představuji Vám svou víkendovou práci. Je to velikost A2, kdyby někdo nepoznal (jakože možná nepozná) tak se jedná o útes. Použila jsem tepmery, protože mě to s nimi prostě baví... :)

Obrázek je motivován jednou ilustrací z knížky od české autorky z dob Artuše. Samozřejmě to není přesná kopie, protože zas tak dobrá abych to úplně okopírovala nejsem. Vždycky si tam dám nějakou tu svou chybu, aneb jak já to nazývám - vychytávku.

Tak tady máte jednu fotku a pak jeden záběr na to, jak to vypadá když já maluji na zemi. :)Děkuji předem za Vaše názory... kritiky se nebojim, protože ty chyby tam jsou a já je vidim. Ale žádný učený z nebe nespadl, zato debily jakoby schazovali. =D

No ale včera večer mě napadlo, že bych si mohla nějaké obrázky nalepit na dřevěný sešikmený strop, který mám v pokoji. Je na proti posteli, takže bych usínala a probouzela se s výhledem na svou tvorbu.
Uvidím, jak moc se mi do toho bude chtít
a hlavně bych si musela koupit takovou tu lepenku, která mi to nezničí.
Tak uvidíme...

Bůůů

3. února 2012 v 14:56 | Houp
Jelikož jsou dnes ty prázdniny a já už delší dobu pozorovala tu krávu na tom hrníčku, tak jsem se rozhodla, že si jí zkusím namalovat. Nebojte nemalovala jsem ani sebe, ani žádné svoje příbuzné... prostě a jednoduše krávu na pastvě.

S kravičkou jsem si dala dost práce a s výsledkem jsem... jakžtak ještě spokojená. Je pravda, že tam vidím ještě několik nedostatků, ale když se vezme v potaz, že jsem krávu malovala takto poprvé, tak se musím malinko pochávlit. Ale jen malinko, jenom tak zdravě. =D

Samozřejmě vy na to nemusíte mít stejný názor a proto ten Vás moc ráda uvítám. (připadám si jako zaseklé radio =D)

No ale teď, když už mám ty prázdniny bych se mohla vrhnout na tu soutěž, bylo by to dobré. =D

Malováno: mými oblíbenými temperami
Čas: cca 2 hodinky
a velikost obrázku: A3
Těhotná :))

25. ledna 2012 v 20:04 | Houp
Jak už to tak bývá tak si protstě maluju, tentokrát jsem popadla štětec a tempery. Přiznávám se, že v jistém ohledu jsem si pomohla, přesto to je moje autroská tvorba. Oproti fotografii, kterou jsem našla toto má jiné pozadí, mraky, stromy a jiné, a to nejduležitější je na celém tomhle výtvoru, že dívka je těhotná =D
Plus ještě na mojí obranu, na fotografii jsem se podívala jenom jednou a to kvůli těm rukoum a jejich poloze, jinak jsem se snažila po paměti a vlastní fantazie... =D

Malováno: temperami
Velikost: A3
Čas: opět asi hodinka a půl

A jako při každém mém obrázku vás i dne poprosím o krásnou kritiku, protože i na tomhle je stále, co zdokonalovat a navíc, bych se chtěla jednoho dne dožít, kdy nebudu potřebovat ani jednou se podívat na fotografii a rovnou malovat podle sebe, namalovat čáru a vědět, že to je přesně ono...


Jeden prstíček...jedna nožka

21. ledna 2012 v 14:21 | Houp
Už zase otravuju, ale mě kreslení vážně baví, takže si nemůžu pomoct. Tohle jsem kreslila včera... Vzala jsem si papír a tužku a koukala na svůj levý palec. No a pak jsem udělala čáru tady a pak tamhle, tady jsem udělala stín a tady pak světlo, no a vyvedlo se z toho tohle.
Doufám, že je to alespoň malinko podobné palci a jednomu chodidlu s prstama.
Opět budu vděčná za jakýkoliv názor. =D
Talentovky #3

8. ledna 2012 v 10:34 | Houp

Tak tady jsou ty slibované obrázky.
V předchozím článku jsem se jaksi rozepsala o svých pocitech, tak vám to tady vynahradím krátkou kritikou svého díla. I tady si budu mít, co vytíkat. Jen doufám, že se s kritikou ke mě připojíte, protože Vaše názory mě doopravdy zajmají.

 
 

Reklama
Reklama