Módní návrhy

Návrhy s "modřinkou"

12. května 2013 v 12:53 | Houp

Mé zcela první klauzury v životě se závratně blíží. Přesně týden a budou tady. Mám lehce strach, ale jsem převážně zvědavá.
Zvláště na téma, které nám zadá učitelka. ...
O klauzurních pracích (kdo neví, jedná se o ročníkové práce/zkoušky z výtvarky a u nás na oboru ještě z vytváření oděvu) až jindy v jiném článku.

Dnes chci přidat nějaké obrázky - návrhy.
Není to žádné terno, nic z čeho by padal údiv, ale měla jsem chuť kreslit.
Někdo v tom může vidět lehkou inspiraci army stylem, barevnost by zřejmě odpovídala beefeatrům a nebo typické anglické stráži. Jednoduše červená, černá, žlutá.
Všechno je doplněno vzorovanou látkou s trojuhelníčky.

Jak říkám není to nic extra, ale když jsem to kreslila, bavila mě to. Hlavně si myslím, že když bych si nad to sedla, různě to propracovala, poupravila, rozvedla, přidala detaily a tak, mohla by z toho klidně vzniknout nositelná kolekce.

A ta "modřinka"?
V minulém článku jsem psala o své smůle - o zmoknutí, o nehodě s fénem ... jenže ono to nepřestalo.
Od pondělí jsem každý den začala chodit na brusle.
Každý den alespoň půlhodinka pohybu.
Ve čtvrtek se mi to vymstilo.
Byla jsem pořádně naštvaná a myšlenkama mimo. Pak jsem zapomněla brzdit, v nabrané rychlosti jsem nevěděla, jak zabrdit.
Mozek mi vypověděl službu. Tak jsem si řekla, že to zastavím o plot. Že se chytnu a ono to nějak půjde.
Nějak by to šlo, když by brusle nebyly tak "dobré", že ty kolečka dobře jedou.
Tak jsem se rozsekala. Vyhodila nožky do vzduchu...
...výsledkem je:
Kravavé oděrky v dlani
Tři modřinky různě po těle
Jedna zakrvavená rána na lýtku
a to nejlepší...
Obrovská modřinka o velikosti celé mojí ruky na stehně.
Věřte, že na živo to vypadá mnohem hůř než na fotce.
Ale zas bych řekla, že to bolí méně, než by kdo čekal.
I když, že by to bylo bezcitu se říct nedá. :D

A ponaučení?
Nikdy nelezte na brusle, když jste nasr*ní!
A nebo na ně nelezte, pokud jste tak šikovní jako já a v poslední době vás pronásleduje smůla. :DPřeji krásnou neděli, zvláště pak bez zranění. ;)

2 mini kolekce sukní

21. dubna 2013 v 15:41 | Houp


Jsem nemocná... takže jsem využila ten čas, který mám a konečně se pořádně vrhla na ty sukně.
(vysvětlení: Studuji modelářství a návrhářstí oděvů a naší záverečnou zkouškou v prváku je výtvarná a šicí část - tzv. klauzury. Na šicí část si máme navrhnout sukně, ze kterých se nakonec vybere jedna, kterou budeme realizovat. Měli jsme si vybrat jedno z těchto témat: 1. steampunk, 2. džínovina trochu jinak, 3. maxi sukně, 4. inspirace filmem, 5. geometrie...)
A právě z těch dvou posledních témat jsem si vybrala.
1. mini kolekce o 3 sukních (na cárech papírů mám asi ještě načrtnuté další, ale nakonec jsem překreslila tyto tři)

Na téma "Geometrie"


Inspirací mi byla řecká keramika, ač se to na první pohled nemusí zdát.
Ty červené našívané pásy vychází z řeckého stylu zdobení zvané "meandry". Opravdu jsem se snažila hodně stylizovat, takže možná to chce více fantasy tam tu původní inspiraci vidět, ale to je v podstatě nedůležité.

A barevnost vychází z červenofigurového a černofigurového stylu doplněnou o čistou bílou.
Snažila jsem se to přenést do jemné elegance, trošku do módy, kterou by mohly nosit i pracující ženy. Pokusila jsem si z původní inspirace vzít jen minimum, malé aspekty a využít je do minimalistického pojetí.

Jak moc se mi to podařilo nebo nepodařilo můžete zhodnotit vy. A v úterý pak učitelky... :)
2. mini kolekce též o třech sukní.

Na téma "Leeloo"

Jestliže se ptáte co nebo kdo je Leeloo, odpověď je velice snadná. Milla Jovovich ve své slavné roly ve filmu 5 element. Kde si zahrála po boku Bruce Willise. Já ten film viděla hodněkrát a mám ho moc ráda, právě díky Bruceovi a Mille. Dokonce jsem teprve nedávno zjistila, že za netypickými kostýmy ve filmu stojí sám velký Jean Paul Gaultier.

Na to, že bych se mohla nechat inspirovat tímto filmem mě vlastně přivedla učitelka, ač mluvila trochu v jiné souvilosti. Každopádně v této mini kolekci se objevuje tolik typické spojení bílé a výrazné oranžové, průstřihů a "čárového" členění na látce.

Trošku mi to barevnostě připomíná Kinder vajíčko :3
Pokud máte dotaz proč jsem nevyužila originálnějších střihů, tak protože tu sukni musím taky ušít a už takhle mám hrlzu z toho, že to nezvládnu. Takže jsem se snažila obměňovat jen lehce klasickou sukni, abych nemusela riskovat s jinými střihy, které tak dobře neznám.
I teď mám hrůzu z toho jak to dopadne.


(Prosím nevydávat za své! Má autorská tvorba.)

Jinak dotazy, připomínky, kritiku, ale klidně i pochvalu ráda uvidím. :)
Já sama jsem docela... docela spokojená. Vidím u sebe jakýsi pokrok, ale vím, že je pořád co se učit, o tom žádná...
Každopádně bych chtěla ještě do úterý zkusit nějaké další sukně, abych měla s učitelkama z čeho vybírat a ve čtvrtek se mohl jet nakoupit materiál.

Krásný denNačrtnuto

2. dubna 2013 v 16:08 | Houp

V článku pod názvem "Navrhovací úkoly" jsem psala o úkolech, které mám v dohledné době udělat. A ač byl měsíc březen akčně nabitý (o tom jsem zas psala v "Akčňo-divadelní březen") tak jsem se snažila něco navrhnout. Takové předsevzetí bylo, že si sednu o velikonoční prázdniny a budu něco dělat... jó, jenže sliby chyby.

Od středy až do neděle jsem byla v podstatě mimo domov. Vždy jen se skočit najíst, na chvíli na počítač, hupsnout do vany a občas se i vyspat ve svojí posteli. Tyhle prázdniny jsem měla nadupané a až jsem se tomu sama divila. (Však já... takový líný povaleč, co potřebuje často dobíjet baterky.)

Každopádně alespoň včera jsem se přemluvila a usedla ke stolu. Načrtla jsem si asi dva pláště pro období Jiřího z Poděbrad...

Ale pro vás mám fotografie (amatérské) mých náčrtů jak sukní, tak i plášťů (též amatérských :D)
Berte to prosím s rezervou, jsou to skutečně skici, kde se snažím zachytit, co mám v hlavě, zachytávám detaily a podobně. A až se s učitelkami domluvíme ve škole, tak se případně budou dělat ty návrhy pořádně. Se vším všudy.

Tak snad vám obrázky nezkazí zrak a doufám, že se sem s nějakým článěk přiřítím, co nejdříve, ale pokud budu pokračovat v podobném stylu jako v březnu, tak teda vážně nevím nevím...


Mám ještě nějaké další, ale buď je mám ve škole a nebo jsou ještě méně publikovatelné než tyto.
Přeji krásný den a přeju vám, abyste přežili tento poprázdninový týden.

Navrhovací úkoly

17. března 2013 v 12:27 | Houp


Nepřejte si teď vidět v jakém jsem stavu. Řekněme, že mejdany se povedly a musím říct, že tenhle víkend jsem si náležitě užila, ale ja to tak bývá, po zábavě příchází i nějaké povinnosti. Třeba jako u mě! Do školy máme své první "navrhovací" úkoly.

Původně to měly být pouze návrhy na sukně, které budeme muset šít jako závěřečnou práci. Dalo se nám pět témat:
2. Džínovina trochu jinak
3. Sukně ve filmu
4. Geometrické tvary
5. Maxi sukně

Pak učitelka pravila, "že na každé téma, chce vidět alespoň 15 návrhů sukní". Což je 75 dohromady! To číslo se pro mě zdá jaksi výzvou, protože tolik jsem toho nikdy nenavrhla. Ale mám ráda výzvy a těším se na to. V hlavě se mi rodí už dost nápadů. A díky bohu zatím to mohou být jen skici, takže se s tím nemusím vykreslovat úplně přesně.

Už jsem na tom začala skoro pracovat, když do školy přišel pán s jistou prosbou - žádostí ke škole, abychom my jako třída návrhářek navrhly pláště na téma Jířího z Poděbrad. Na nějakou výstavu nebo tak nějak. Do toho si škola vymyslela, že by nebylo špatné na celé období z Jiřího z Poděbrad vymyslet i nějaké ty sukně... nebo i jiné oblečení.

Ale pořád je lepší to navrhovat, než to pak šít.

Je to dost výzva a jsem zvědavá, jak se s tím poperu já osobně. Nechtěla bych zklamat hned v naší první opravdové zkoušce.

Užijte si náležitě neděli, když zítra opět začíná další týden.


(poznámka: Stále se snažím dokopat, abych design pořádně nastavila i pro odlišné rozlišení monitorů, ale stále k tomu nemám dostatek času a klidu. Tím to se tedy omlouvám.)

Návrhy: sukně

1. února 2013 v 15:52 | Houp

Druhé pololetí je zdárně za mnou a já stále nemohu uvěřit, že jsem na oboru na jakém jsem. Stále se objevuje něco nového, co mě baví. Na praxích jsme dodělali látkové tašky s naším vlastním návrhem. I když to v mém případně není nic extra, jsem na sebe pyšná, že jsem zvládla si ušít první tašku - úplně sama. (Předtím jsem sotva uměla přišít knoflík.)

Na druhé pololetí nás čeká dámská sukně, kterou si budeme tvořit též sami a na vlastní návrhy. A jelikož mi mozkové buňky s pomocí Múzy začali pracovat na plné otáčky, nejdříve jsem si sukně načrtla a teď jsem některé překreslila na "modelky".

Musím říct, že jsem zhodnotila, že je u mě vidět pokrok oproti tomu, co jsem vám ukazovala předtím a předtím... Ale pořád je co zdokonalovat a to bude pár století ještě trvat. ;)


Šaty z MHD - skicy

20. listopadu 2012 v 14:41 | Houp

Plán byl takový: Navrhnout šaty na netradiční materiál, sehnat materiál, šaty vytvořit a jet s nimi ještě tento školní rok na soutěž Avantgarda. Plán se změnil!


Šaty jsou navrženy, netradičního materiálu sehnáno až až... i když nevím přesně na jak velkou část šatů by to stačilo. Každopádn změna je v tom, že se zřejmě šaty nebudou tvořit a posílat na soutěž letos. Po uvážení jsme přišli na to, že letos by se to zřejmě nestihlo. Nakonec ještě nemáme moc zkušeností a když s šatami začneme letos a dokončíme je příští rok je šanci větší, že to stihneme a se šaty si dáme kvalitnější práci.

Ale kdo ví... co bude za rok! Já bych třeba chtěla zkusit nějaké prestižnější soutěže, i když bychom na to nemuseli mít, ale v tomhle ohledu jsem dost ambiciózní a popravdě soutěž Avantgarda se jeví, jako dobrá zkušenost, ale ne jako ta nejlepší zkušenost. Těžko říct... vše je zatím jen otázkou?

Přesto tady mám návrhy, skicy, které jsem vytvářela pro školu. Je to pouze tužkou, aby na tom dobře byl vidět materiál, jak bude skládaný. Jedná se totiž o lístky z MHD. Ale ne jen tak obyčejných... protože já umím s lístky kouzlit a pomocí dvou věcí, se mi povedlo lístky ozvláštnit - přeměnit na vesmír... Ale pšt! kvůli zachování výrobního tajemství musím být potichu.


Více v c.č.

Vzorované šaty

16. listopadu 2012 v 22:05 | Houp

V minulém článku se šaty jsem přidávala svatební šaty pro svou kamarádku. Dnes přidám obdobné. Tyto jsou černobílé, vzorované pouze černou fixou. Myslím, že bych to brala ze své strany jako jakýsi pokus a hru. Střih šatů není nijak vyjímečný, spíše jsem si hrála. Kdo si hraje nezlobí? Že by?

Každopádně ve škole bude tento čtvrtek den otevřených dvěří a my jako jediné studentky oboru modelářství a návrhářství na této škole se budeme se spolužačkama střídat v našem "koutku". Budou tam vystavené nějaké naše práce /dokonce i ty mé/. Jsem zvědavá, co za lidi příde a co případně na nás budou říkat.

A v úterý máme další zkoušku šatů na připravovanou módní přehlídku, která bude k 60. výročí školy. Mám docela nervy, ale těším se. Díky bohu jsem vyfasovala jedny z těch lepších šatů... některé jsou celkem otřesné. I když na otázku jak se v nich cítím, jsem odpověděla: "Jako velká zelená oliva!"
Při průběhu:Svatební dárek k Vánocům

10. listopadu 2012 v 12:26 | Houp
¨

Ne, skutečně se nikdo nehodlá vdávat o Vánocích. Jde o to, že jedna z mých kamarádek z lázní se na mě obrátila s přáním, že by si přála, abych jí nakreslila módní návrhy. Spíše řečeno dva. Jedná se o svatební šaty a to druhé by mělo být všední oblečení. To ještě nemám... kdo ví, kdy ho budu mít při své lenosti a časové vytíženosti.

Každopádně šaty už mám nakreslené a jsem za ně dokonce spokojená. Vycházela jsem z jednoho obrázku, ale ten kdo mě zná, ví, že si vždy přidám nějakou svou "chybu" a upravuji si to k obrazu svému. Řekla bych to asi tak - "pouze čerpám inspiraci."

Nakonec to vypadá takto - tak snad se budou líbit. Kritiku příjmám též se stejným nadšením jako pochvaly.
A pro ty, kteří jsou zastánci spíše splývavých šatů a ne takových princeznovských - tak se tomuto obrázku raději vyhněte. ;)
Dnes mě čeká nějaký úklid, měla bych totiž trénovat fyzičku na brigádu!
(Juchů, opravdu jsem jí našla, tak snad to budu zvládat a nic se nepokazí.)
Také doufám, že dnes se střetnu s kamarádkou a budeme mít krásný den.
Vám ho přeji taky a loučím se.


3x Návrhy oděvů do školy

23. září 2012 v 17:57 | Houp


Aneb takovéhle domácí úkoly bych brala častěji...

Zítra máme psát z Konstrukce oděvů a z Oděvní technologie a zrovna jsme se prodírali tím, že se oděvy dělí na "Přiléhavé", "Polopřiléhavé" a "Volné". A součástí testu májí být i tři ukázky oděvů na tato rozdělení. Takže vlastně domácí úkol na test. Návrhy oděvů se budou známkovat a já jsem na to docela dost zvědavá. No uvidíme, jaký názor na má dílka bude mít učitelka "neboli mistrová".

Snažila jsem se být originální, ale pravdou je, že bych mohla být i více nápaditá, ale s rýmou, unaveným tělem a dírou na noze se mi nějak špatně přemýšlí. Múza mě sice přišla podpořit, ale prý není zrovna "pylové období". (Pozn.: V přechozím článku jsem psala, jak si představuji, jak múzy sbírají nápady a inspiraci. Popsala jsem to, jak když včeličky sbírají pyl z květů.)

V celém článku jsou všechny modely a snad se budou líbit. Já bych ještě dost věcí vylepšila a pohrála si s tím, ale jinak jsem docela spokojená. Ne stoprocentně, ale na takových 70% bych si to ocenila. :) Snad se budou ale líbit Vám.
Módní ilustrace - školní outfity

27. srpna 2012 v 13:10 | Houp

"Móda není něco, co existuje pouze v oblečení. Móda je ve vzduchu, na ulici, má tolik společného s myšlenkami, způsobem života, který vedeme a s tím, co se kolem děje."

(Citace z knížky "Módní návrhářství: Inspirace a móda")

Začala jsem tedy citací z knížky, kterou se snažím zrovna nastudovat. Myslím, že je to velicé zajimavé, ostatně jako celá tato publikace a jako samotná móda. Módě jako takové moc nerozumím, ale mám ji moc ráda a jednoho dne bych se v ní snad i ráda pohybovala. To ukáže až čas.

Dnes musím psát rychle, jelikož čekám, kdy přiběhne bratr a vyhodí mě od počítače, takže dnes v rychlosti. Přikládám dnes několik fotografií mých dvou kreseb. Nazvala bych to módní ilustrací, nikoliv módním návrhem, protože modely nejsou vymyšlené mojí hlavou. Jsou to kusy mého oblečení ze šatní skříně, které jsem si zkombinovala a snad bych v tom mohla od září chodit do školy. :) Především mi šlo o to se zabavit, pohrát si s oblečením a zakreslit si. Osobně jsem děsně pyšná na ty džíny, které se mi podle mě povedly dobře vybarvit. I když veřím, že mnozí by to zvládli ještě lépe.

Doufám, že se Vám to bude líbit.


Srpnové návrhy šatů

18. srpna 2012 v 14:58 | Houp


Se srpnem tyto návrhy nemají nic společného, snad jen to, že jsem je v měsíci srpnu kreslila...


Sama moc dobře vím, že to umím i lépe. Někdy mám hold šťastnější ruku a nápad. Myslím si ale, že jen protože se mi to tolik "nevyvedlo", ještě neznamená, že je sem nedám. Zastávám názor, že každý obrázek, který se vytvoří, si zaslouží spatřit svět. Ale ne kvůli mě, ale kvůli poslání, které obrázek má. Když bych je zde neukázala, možná by se cítily "odstrčeni", "nechtěni". A to co? No přece nechceme! ;)

Návrhy nemají nijak extra "spešl nápad", ale šlo o to zažehnat nudu, vyzkoušet nové vodovky a tak. Úkol v tomto ohledu splnily a třeba se někomu z Vás budou líbit. ;)

Mě se docela líbí ten třetí, a u toho prvního se mi líbí svrchní část těla /docela/... Ale posouzení nechám už na Vás. ;)
Jinak každý obrázek zabral kolem hodinky času a všechny jsou dělané pomocí vody. Ten druhý pomocí aquarelových pastelek a zbylé dva pomocí nových vodovek.1. Mini kolekce - "Pink Tiger"

17. července 2012 v 12:01 | Houp

Za těch několik měsíců, co se snažím s co největším zápalem věnovat návrhářství, ještě nikdy se mi nepovedlo vytvořit šaty, které by měly něco společného. Dnes nastal onen osudný den, kdy se mi povedlo vytvořit dvoje šaty, které si jsou nějakým způsobem blízké. Tedy přesněji řečeno motivem, který se objevuje na obou modelech.

Prosím za mírnou schovívavost. Vím, že nazývat to kolekcí je jaksi dost hloupé, když jde jenom o dva "modely", ale měla jsem v plánu udělat další.. ale pak jsem se sekla na mrtvém bodě a tak jsou tady jenom tyto. Kdo ví, třeba mě růžový tygr znovu chytí do své zubaté tlamy a já něco vyplodím.

Zatím se můžete věnovat jak kritice tak i malé chvále k těmto dílům. Myslím, že Vaše oči budou trpět už takhle...
Doufejme, že ne ;)

Jinak musím podotknout, že to není úplně originální, já vím! Střihy nic moc a ten motiv "růžového tygra", asi také nevévodí módním hitům, ale kdo říká, že to budeme hned nosit? Jen jsem si chtěla kreslit, tak to takto dopadlo.

( V celém článku je ještě připojen náčrt, který vznikl včera v půl desáté večer, když jsem seděla u počítače a po ruce už byl jen starý papír a propiska. Budu to muset pak předělat do lepší varianty.)

Návrhy šatů *Dlouhá klasika*

16. června 2012 v 14:44 | Houp

...Je to rebel(ka)...

Tak doslova bych to úplně nedefinovala, ale když vezmu v potaz to, že do této doby jsem žila jako slušná jeptiška schovaná v jakési ulitě nevinnosti, tak poslední dny byly docela odvaz. Neříkám, že jsem dělala úplně něco až tak... ne tohle radši veřejně rozšiřovat nebudu. Povím to takto, za sebou mám svojí první velkou diskotéku a ledacos jsem si vyzkoušela, nakonec je mi patnáct a život mám moc krátký na to, abych ho dál prožila v bublině. ... Ale nedělejte ze mě hned diskotékovou slečnu, pro jejíž přesné pojmenování bych musela použít nepoužitelné slovo. ;)

Ale tento článek, jsem chtěla zaměřit na dva další návrhy šatů.

Oba návrhy již byly viděny na Kladenských dvorkách a myslím, že podle názorů lidí se docela líbíly.
Jeden ten více růžový, označovaly za typickou romantickou klasiku, ke které většina žen má prý blízko. Ten druhý označovaly, za krásné vzdušné šaty... zvláště pro ty, které mají rádi zelenou barvu.

Oba návrhy nejsou nikterak vyjímečné, vlastně jde o využití dlouhé chvíle a nudy...

Snad by se i přesto mohly líbit.Inovace mého módního návrhu

2. června 2012 v 16:24 | Houp

Nějaké své návrhy dávám i na svůj osobní profil na Facebooku. Někteří lidé dají talčítko "To se mi líbí" a jiní přidávají krásné komentáře. Když jsem ale jednou zveřejnila návrh, který vypadal jako na číšníka, ozvala se známá se kterou jsem byla v lázních, zdali by mi nevadilo, kdyby si vzala do parády tento můj návrh. Byla jsem zvědavá, co mi ukáže a co s mým modelem udělá. Když jsem viděla výsledek málem jsem zešílela! =D Páni, já nevím, nemohla jsem tomu uvěřit. Můj defacto obyčejný návrh se takto proměnil a mě se ta proměna líbila. Oblečení dostalo takový více hmatatelný nádech - toť můj názor!

Jen můj kamaráda podotknul, že číčníci/ce nikdy svůj "náklad" neností v pravé ruce, vždy jen v levé. No to já nevím a mě se to takhle líbí. :) Mám ráda, když je něco jiné!

Právě ona - Adéla Hejduková - je podle mého názoru velice nadaná a již má účet na devianart, a až tam přidá i nějakou svou tvorbu, ráda Vám tady dám odkaz, abyste měli možnost zjistit jaký je v ní potencionál. Doufám tedy, že se bude obrázek líbit... jen mám pocit, že musím začít ještě více makat, aby mé modely byly ještě lepší.

Můj originál


Adélčina verze


Moje návrhy

28. května 2012 v 13:56 | Houp

Našla jsem si nové místečko, kde se mi dobře maluje...

Jen nevím, jestli to mé tvorbě nějak prospěla!o?
Jinak mám tady dva nové návrhy. Zkoušela jsem něco jinačí než dlouhé šaty. Nevím na kolik se mi to povedlo, ale vím, že se mi oba líbí a na obou vidím dost chyb, které by šli určitě uděla lépe. U toho prvého se mi líbí kalhoty, které bych brala i ve skutečnosti a u toho druhého... tam se mi docela líbí ta čára, co je kolem "modelky" :D


2x Návrh oblečení

15. května 2012 v 15:42 | Houp

"Buďte změnou, kterou chcete ve světě vidět."

Něco málo k inspiraci pro lepší zítřky. A nevím proč, ale mě tato slova chytla u srdce, protože mají pravdu. Kde začít změnou než sám u sebe? U mě se mísí pocity lenosti a zápalu touhy, kdy bych chtěla změnit vše, včetně sama sebe. Tak ráda bych byla jiná, lepší... možná když si tato slova budu opakovat dost častokrát najdu sílu a odvahu se měnit. Třeba to pomůže i Vám a pokud ne... tak tady je nějaká moje tvorba, ta se Vám snad bude líbit. ;)

Mám tady dva návrhy, nejsou v podstatě originální. Vlastně oblečení je půjčené z časopisů, ale stále zastávám fakt, že se mám co učit a jak jinak se učit než stálým malováním? A když nemám zrovna nápad, postačí mi časopis. Stále se snažím najít nějaký ten svůj styl, který mi sedí a tak si můžete všímat, jak jsou mé návrhy pokaždé o něco jiné... prostě se stále hledám. Přesto doufám, že se Vám tyto budou líbit a kritikou klidně nešetřete.
Návrh šatů #10

10. května 2012 v 16:23 | Houp


Porta ad mundi


Tak nějak bych nazvala své další šaty. Překlad možná není zcela správný, ale co já vím... strýček google je hold strýček google. Šaty jsou namalované tak jak jsou. Bohužel se mi je nepovedlo vystihnout tak jak bych si přála. V hlavě je mám nádherně představené, přesně v tom stylu který mám ráda. Nadýchané sukně, pokud možno co největší. Přesně podobné které najdete na módní přehlídce od Christian Dior pro podzim/zima 2010/11 asi tak od 6:45 minut. To jen tak pro představu.

Snažila jsem se o temný výraz, přesto se mi to zdá pořád stejně optimistické. No nevím...

Svrchní část čatů jsem si představovala jako černý satén s bílými puntíky. Pak dva fialovorůžové pláty, pod nimi šedivá krajka trochu netradiční. V hlavě vidím kus látky, kde jsou proděravěné kulaté dírky zpod které je vidět bohatě nadýchaná tylová sukně.

Snad se bude alespoň někomu líbit.Nic nekopíruj!
Váš názor mě zajímá :)

A ještě něco na poslech pro vaše ouška.
Fashion sketch

29. dubna 2012 v 9:32 | Houp

Dobré krásné slunné skoro až tropické dny Vám přeji...

Přinesla jsem Vám opět nějaký ten článek se dvěma mými návrhy. Neříkám, že to je nějaký skvost, dokonce ani módní převrat... jsou to prostě a jen obyčejné šaty... obyčejné věci, které by se mi moc líbily, kdybych je mohla mít na sobě.

Dneska nemám nějak kecavou, takže Vám toho moc neřeknu. Náladu mám tak akorát na upravování svých fotek, opalování a snad ještě v tomto vedru zvládnu dojít na plavečák. Počkejte... budu mít spálený stehna tak jako minule.

Teď již k těm návrhům.
...

Návrh - 8

Musím říct, že "modelka" na které jsou šaty pověšeny se mi moc nepovedla. Má poněkud zvláštní nohy a především se mi jí povedlo zničit při vybarvování. Měla jsem poněkud nejistou ruku a tak se staly i nějaké ty přetahy.
Jinak šaty jsem si vymyslela, jen pomocí pár čar a myslím, že by mohli být pěkné třeba zrovna do Tanečních nebo do divadla.Návrh 9

Druhé šaty jsem malovala včera, v tom děsivém vedru, kdy jsem opravdu byla usmažena zaživa. Každopádně jsem se pokusila o takový jiný styl. Neříkám, že to je úplně originální, ale přeci jen je to z mé hlavy. Mám moc ráda námořnický styl, který je zvláště v poslední době hodně oblíbený. Tyto šaty jsem myslela, že by byly spojené. Ne jako sukně a tílko, ale pěkně sešité k sobě.
Hořejšek by byl volný a zezadu by mohla být na šatech krajka. Jak můžete vidět můj pokus napravo.
Druhý obrázek napravo taktéž můžete brát jako druhou variantu.

Návrhy - # 6 a 7

8. dubna 2012 v 13:59 | Houp

Když jsou ty prázdniny tak to bych nebyla ani já, abych si nevyndala nějaké ty štětce, vodovky, tempery nebo něco podobného a nezačala malovat.
Zvláště v poslední době jsem začala dost trénovat malování návrhů. A to z dvou prostých důvodů... za 1) mě to neskutěčně baví. Za 2) hodlám trénovat, abych na škole pak už jenom zářila. ;) Haha!

No tak tady jsou:

Návrh 1 (vlastně 6)

Snažila jsem se o takový podobný styl, jako má Marchesa... dobrá no, tak to se mi úplně nepovedlo, protože Marchesa je špica ve svém oboru a já ji jen mohu slepě a blaženě obdivovat. No, ale jsou to teda večerní nebo možno i svatební šaty. Hořejšek je uplý, ale myslela jsem, že by mohl být takový nadlehčený a spodek... to jsem si představovala jako krajky, které jsou nařasené do takovéto sukně. :) Ani nevím, zdali by to šlo...a ani nevím to jde z toho obrázku poznat.Návrh 2 (tedy 7)

Tyhle jsou už o něco tragičtější! Snažila jsem se namalovat taky něco jiného než večerní šaty a dopadlo to takto! Bohužel jsem tyto "šaty" viděla ještě předtím než jsem usnula, takže jsem neměla zrovna kvalitní představu, jak to bude vypadat.
Šlo mi o styl, jako indiánka v modernější verzi. Něco jako tunika, růžové punčochy s podobnými ornamenty a nakonec botky dorobotky.
Sami můžete vidět ten hrůzinec, ale pravda, že jsem namalovala i horší věci. :D


Váš názor mě zajímá :D

Rozhodně nikdo nic nekopírujte!


Návrh šatů - pohádka

2. dubna 2012 v 14:10 | Houp

Tyto šaty už se tady jednou objevily ale v nedodělané verzi. A jelikož jsem měla o celý víkend tvůrčí náladu, tak jsem šaty dodělala. Jsem na ně docela hrdá, opět jsem si s nimi pohrála a vypadají jako z pohádky. Docela by se mi hodily k Popelce, a co Vám? :) Ale každý si svůj názor může udělat jinačí.


Obrázek během práce:


Obrázek po dokončení:


Návrhy šatů - zkoušení

30. března 2012 v 12:46 | Houp
Přemýšlela jsem a opět nastane rekonvalescence blogu, nebo spíš taková přeměna. A to hlavně díky tomu, že v poslední době dost maluji a tak, mám i jiné zájmy, takže chci blog směřovat takovým "umělečštějším" stylem. :) Možná pak nebudu přidávat tak často, ale objeví se tady více má autorská tvorba, než nějaké "pixelkové" věci, i když těch tady nikdy moc nebylo. Bude to spočívat ve změně dessu (už opět!) a také změna rubrik, stylu přidávání a intervalu mezi jednotlivými články. Blíží se léto a pak střední... myslím, že budu ráda, když se k Vám dokopu... ale tyhle kecy nikoho moc nezajímájí. ;) Teď tady mám ty obrázky...


Snažila jsem se teď zaměřit na módní návrhy, ale pokžadé to dopadlo všelijak. Hlavně si můžete všimnout, že mé "modelky" si nijak nejsou podobné. Nějak se mi nedaří namalovat dvě podobné, aby obě byly dobré, nebo alespoň ucházející. Takhle zase vypadají trošičku originálněji, ne? :)

1. návrh

tady se musím přiznat, že to není oufit z mé hlavy. Šlo mi jen o to vyzkoušet si jinačí styl. Tedy oblečení, které si můžete vzít pro běžné nošení. Jelikož mě ale nic nenapadalo, vypůjčila jsem si obrázek z jednoho časopisu, z jejich "Fashion" a dopadlo to takto. Jsem s tím dost spokojená, i když pravda, postrádá to malinko kreativity, ale teprva se učím.

Použila jsem: tužku, vodovky, černý fix
Velikost: A4


2. Návrh

Tak tento návrh jsem malovala sic podlé své hlavy, nikde přede mnou nebyla předloha, ale i tak to není úplně moje. Jednou jsem podobné šaty viděla, nebo přesněji říct, jsou tu jisté aspekty, které jsem již viděla. Přesto jsem se snažila do toho dát svůj nápad, nějaký ten detailíček.
Docela se musím pochválit za splývavost šatů a také jak jsem si s tím pohrála. Využila jsem temper a jedné tupé pastelky a díky tomuto jsem dělala ty barevné ťupky.

Použila jsem: tužka, vodovky, černý fix, oranžový fix, tempery
Velikost: A4


3. Nedodělaný návrh

Tak tyto šaty jsem začala malovat včera večer. Také neříkám, že je to úplně ojedinělý nápad, ale jak říkám, teprve se učím jak namalovat správně látku, jak to udělat přesvědčivě s detaily a tak podobně. Zatím je to jenom vodovkami a černý fix a tempery na třpytky teprve přijdou nařadu, ale říkala jsem si, že by nebylo špatné Vám ukázat, jak to vypadá ještě před finálním zveřejněním.
Je dost možné, že je ještě zkazím, ale o tom to celé je, ne?

Použila jsem zatím: tužku a vodovky
Velikost: A4


Tak který se Vám líbí nejvíc nebo nejmíň?
Mám toho sice ještě dost, co dodělávat... a zlepšovat, ale to ještě přijde. ;)

Jinak nekopírovat, nebo si Vás najdu a ublížim Vám!

Přeji pěkný den ;D

Návrh #2

9. února 2012 v 17:34 | Houp
Když projeví svou sílu fantazie a chuť malovat nejsem k zastavení. I přes "pracovní" týden, což normálně nedělám, jsme si sedla a začala kreslit. Uvědomila jsem si, že čím míň přemýšlím, tím to bývá lepší... Takže prostě si musím říct: "Houp, prostě nemysli!"

Možná to někomu už začne lézt krkem, ale když mám múzu nakonec proč ji nevyužít.

Na tomhle obrázku, neboli návrhu, jsem strávila docela dost času. Nejdříve náčrt, pak vybarvení sukně, korzetu, pak vodovkami tělo, nakonec vlasy a závoje, a jako poslední tečka obtažení černým fixem...

Sice jsem to nedělala v kuse, s pauzami několik večetů, asi tak cca dvě a půl hodinky. Přesně vám to nepovím, když jsem pohroužená do kreslení tak čas ani nevnímám.

Možná malinko netypické svatební šaty, ale tak co. V mojí mysli pořád vypadají jinak, ale i tak je to pokrok.

Bude mě zajímat váš názor, ale musím říct, že já jsme na ně pyšná. Sice nejsou dokonalé, ale i za tu práci a tak se mi líbí. Musím se za tyhle pochválit, malá samochvála přece smrdět nemůže ne? =DNávrh #1

5. února 2012 v 12:46 | Houp
Nemůžu si pomoct, pořád se mi v hlavě rodí nové a nové nápady na šaty no a pak to takhle dopadá...
Přiznám se, že v mojí hlavě vypadají stokrát líp než na tom obrázku, prostě to nedokážu vystihnout do takových detailů a namalovat to tak, jak bych přesně chtěla.

Tak od toho asi budou ty školy, že?

Já jen doufám, že když už to neumím namalovat, že je budu umět vyrobit. Protože jestli ne, tak se asi zblázním. =D K čemu mi jsou návrhy šatů v hlavě, když je nedokážu vyprostit ven.
Víte, co by to chtělo?
Kouzelnou hůlku z Harryho Pottera, kterou bych si tu myšlenku vždy vytáhla a pak by to ostatní mohli vidět. To by bylo vážně úžasné. =D

Teď už ale k obrázkům...


Použila jsem obyčejnou tužku, vodovky a nakonec černý fix... no a výsledek = můžete posoudit sami...
Modrá je dobrá...

18. ledna 2012 v 15:56 | Houp
Dnes ráno jsem oznamovala, že jsem včera večer namalovala jeden návrh a taky jeden depresivní malinko nepovedený obrázek. Ale dlouho jsem nemohla najít foťák, ale když jsem ho teď našla, tak tady máte ukázku.

1. Modrá je dobrá...

Včera jsem si sedla kolem půl devátý ke čtvrtce a začala malovat. K siluetě ženy mi pomohl časopis Joy a Emma Watson, podle jejíchž fotky, jsem nemalovala pohyb. Tem obličej rozhodně nepatří Emmě, to se nebojte. =D

Je to malováno: pastelkami
Velikost: A4
Čas: cca hodinka a kousíček


Edit: Tentokrát bez rozbitého kolene. =D2. Přízrak chodí i v zimě

Tento můj výtvor neberte ani nijak vážně. Měla jsem takovou vizi a náladu na malování, ale bohužel se mi to nějak nepovedlo. Výsledek měl podle mých představ vypadat jinak, ale jak se říká v dobrém i ve zlém a tak se pokochejte tímhle... představit si pod tím můžete vlastně cokoliv. Třeba přízrak, smrt nebo nebezpečí, které přichází se zimou a sněhem...

Malováno: tepmerami
Velikost: A3
Čas: cca hodinka a půlOpět, jako pokaždé Vás prosím o kritiku a také Vám za ni předem děkuji. Nesmírně si vážím jakéhokoliv poznatku.

21. století?

28. října 2011 v 10:54 | Houp
Skromně přináším svůj další "návrh šatů". Tentokráte jsem zkusila něco... modernějšího? Něco na 21. století? Upřímně nevím jestli to tak vypadá a ani nevím, co si o tom návrhu mám myslet, ale jednou je už tady a tak se o něho podělím. Ať vidím chyby a vaše názory. 
 

Reklama